Nebavia vás už televízory? Vybrali sme tri projektory, ktoré stoja za to

ZDROJ | LG

MS v hokeji sú za dverami a nie každému z nás sa naskytne príležitosť vidieť ich naživo. Preto sme si dnes pre vás pripravili výber projektorov, s ktorými si ich naplno užijete aj z pohodlia domova.

Projektory, sa v posledných rokoch tešia veľkej popularite. Ich technológia sa posunula, a dnes už veľa z nich vie ponúknuť kvalitu porovnateľnú s klasickým televízorom. Ich výhodou navyše je, že sú kompaktnejšie, vedia zobraziť obsah na väčšiu plochu a obraz, ktorý pozeráte nevysiela takmer žiadne, očiam škodlivé modré svetlo. Sú preto stále vyhľadávanejšou voľbou a my sme pre vás dnes nachystali tri, ktoré určite stoja za vašu pozornosť.

Samsung The Freestyle

Ide o novinku od Samsungu, ktorá v sebe spája všetko. Prenosný projektor, reproduktor aj lampu. Dizajnovo ide o nenápadný kúsok, ktorý pekne zapadne do akéhokoľvek prostredia. Konštrukcia The Freestyle umožňuje otáčať zariadenie o 180 stupňov, dokáže tak premietať obraz odkiaľkoľvek potrebujete, či už so stola, podlahy, poličky, alebo stropu.

ZDROJ | Samsung

S hmotnosťou 830 gramov, sa radí medzi najľahšie projektory na trhu. Disponuje funkciami automatického vyrovnávania a korekcie lichobežníkového skreslenia, ktoré umožňujú vyrovnať premietaný obraz aj z ostrejších uhlov. Automatické zaostrovanie sa postará o ostrý obraz až do uhlopriečky 100″ s rozlíšením Full HD.

ZDROJ | Samsung

Okrem prevádzky na elektrickú energiu dokáže projektor fungovať aj na batérie. Tie podporujú rýchle nabíjanie podľa štandardu USB-PD s 50 W výkonom. Projektor má tiež vstavané streamovacie služby a funkcie pre zrkadlenie a casting, tie sú kompatibilné s mobilnými zariadeniami (Android, iOS). Ovládať ho tiež môžete cez hlasových asistentov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

XGIMI Horizon Pro

Ak by vám Full HD rozlíšenie nestačilo, je tu pre vás projektor od čínskej spoločnosti XGIMI. Ten ponúka natívne 4K rozlíšenie, ktoré vie premietnuť na uhlopriečku 300″. Vďaka svetelnému výkonu 2 200 ANSI luménov, by mal zvládnuť premietať ľubovoľný obsah, aj v jasnom prostredí. Integrovaný optický snímač deteguje objekty pred projektorom, a taktiež reaguje na zmeny okolitého svetla.

ZDROJ | TheVerge

Vďaka tomu prispôsobí obraz tak, aby bol čo najlepšie viditeľný. Určite oceníte aj technológiu automatickej korekcie lichobežníkového skreslenia, ktorá vycentruje premietaný obraz horizontálne aj vertikálne a prispôsobí sa tak vášmu plátnu alebo stene so zachovaním správneho pomeru strán.

ZDROJ | XGIMI

Projektor tiež podporuje technológiu HDR10 či funkciu MEMC, ktorá zabraňuje rozmazaniu a trhaniu obrazu. Vnútri nájdeme aj dva 8 W reproduktory od výrobcu Harman Kardon s podporou Dolby Audio. Vďaka vstavenému Chromecastu, budete mať rýchly prístup k všetkým obľúbeným aplikáciám ako Google Play, Spotify či Netflix. Projektor je možné ovládať aj cez Google Assistanta.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Xiaomi Mi Smart Projector 2

Tento projektor je najdostupnejším z nášho výberu, svojimi funkciami sa však ostatným hravo vyrovná.. Jeho obraz má Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 pixelov) a zvláda premietanie na uhlopriečku od 60 do 120 palcov. Vďaka automatickej korekcii lichobežníkového skreslenia bude obraz vždy v rovine, aj keď bude projektor na nerovnom povrchu.

ZDROJ | Xiaomi

 

Taktiež nechýba ani automatické zaostrovanie. Maximálny svetelný tok je na úrovni 500 ANSI lúmenov. Projektor funguje na operačnom systéme Android TV. Ten je známy širokou ponukou aplikácií, medzi ktorými nechýba napríklad streamovacia služba Netflix a ďalšie. Nezabudlo sa ani na podporu Asistenta Google.

Ovládač podporuje hlasové príkazy a dokonca ním môžete ovládať všetky smart zariadenia v domácnosti podporujúce tohto hlasového asistenta. Na tele projektora sa nachádza dvojica 5-wattových reproduktorov s podporou technológie Dolby Audio. Prítomný je aj ventilátor určený na chladenie. Jeho hlučnosť pritom nepresiahne 28 dB. Na tele zariadenia sa nachádza klasický USB-A port a HDMI konektor. Je prítomné Wi-Fi aj Bluetooth 5.0.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku