Rýchlosť svetla cez vašu dlaň ponúka Logitech PRO X Superlight

herná myš

Niekto musí byť najlepší a niekto musí byť zas najrýchlejší. Tieto superlatívy sa spojili do jedného zariadenia. Práve tento model zhodou okolností pristál na mojom pracovnom stole. Logitech PRO X Superlight je myš, ktorá vzbudzuje pozornosť.

Každý, kto chytí myšku do ruky, zažije šok z jej nízkej hmotnosti. Je doslova ľahká ako pierko, oveľa ľahšia ako bežné myši, ktoré sa napájajú vymeniteľnými batériami. Ako to Logitech dosiahol so zabudovanou nabíjacou batériou?

Konštruktérom sa podarilo znížiť jej hmotnosť o 25 % v porovnaní s modelom Logitech Pro Wireless. Keď ju položíte na váhu, neukáže vám viac ako 63 gramov. Vďaka tomu sa môžete naplno sústrediť na hru, resp. na prácu.

V balení nájdete okrem samotnej myši nabíjací kábel (USB-A/microUSB), redukciu na počítač, uchopovaciu pásku a utierku. V myške je ukrytý Bluetooth adaptér, vďaka ktorému ju spárujete s počítačom. Upozorňujem, že tento Bluetooth adaptér treba zasúvať priamo do portu počítača, ja som sa chvíľu potrápil s párovaním vďaka tomu, že som ho mal v rozbočovači.

Logitech PRO X Superlight si rozumie s Windows (8 a vyšším) a macOS (od 10.11). Napriek nízkej hmotnosti ponúka batéria 70-hodinovú výdrž, čo je veľmi slušné. V prípade potreby ju môžete používať aj počas nabíjania.

Myš je primárne určená pre hráčov. Práve profesionálni hráči esportov hľadajú ľahké myši, ktoré neunavia ich zápästia a pomôžu pri bleskurýchlych reakciách. Keďže nie som profi hráč, vyskúšal som Logitech PRO X Superlight v niekoľkých hrách, no hlavne ako pracovný nástroj.

Musím uznať, že jej hmotnosť je naozaj prekvapujúca a mimoriadne príjemná. Doteraz som si neuvedomil, aký vplyv na únavu zápästia môže mať hmotnosť. Bezdrôtové prepojenie zabezpečuje 2,4 GHz technológia Lightspeed. Môžem potvrdiť, že bolo absolútne spoľahlivé a bleskurýchle. Počas používania som ani raz nezaznamenal zaváhanie, alebo vyššiu latenciu (čo sa nedá povedať o mojej vlastnej bezdrôtovej myške).

Ďalšiu silnou stránkou X Pro Superlight je ultrajemné rozlíšenie. Senzor G Hero 25K prináša maximálne rozlíšenie 25 600 DPI, vďaka ktorému dokážete urobiť pohyb s presnosťou menej ako jeden mikrometer, napriek tomu má desaťkrát menšiu spotrebu ako predchádzajúce senzory Logitech G. Musím potvrdiť, že deklarovaná vydrž na jedno nabitie je naozaj viac ako 70 hodín. Myška zvládne zrýchlenie do 40 G, maximálnu rýchlosť 400 IPS pri 1 ms latencii.

Myš ostáva verná dizajnu Logitechu. Ak si odmyslíte jeho mierne konzervatívne tvary, získate ergonomickú a veľmi praktickú myš. Prioritne je určená pre pravákov, no mne ako ľavákovi nerobilo problém využívať oba bočne tlačidlá, aj keď nie palcom.

Logitech X Pro Superlight patrí do herného vybavenia série Pro, ktoré si už stihlo získať meno medzi hráčmi.

Zariadenie má lúčové rolovacie koliesko a 5 programovacích tlačidiel. Tie si viete nastaviť podľa vlastných požiadaviek v aplikácii Logitech G Hub. Na spodnej strane nájdete okrem klzných plôch miesto na odloženie bezdrôtového prijímača, ktorého kryt elegantne drží magnetický mechanizmus. Nechýba tlačidlo na ON/OFF. Myš podporuje bezdrôtové nabíjanie pomocou systému Logitech Powerplay.

Špičková herná myš neprekvapí vyššou cenou, tá je v súčasnosti na Slovensku 149,99 eur. V januári sa na Slovensko doviezlo len pár kusov, ktoré boli okamžite rozobrané. Rozmýšľate o nej aj vy?

Komentáre k článku