Nová Suzuki Vitara: Tridsať rokov na trhu a stále je vitálna

Človeku sa nechce ani veriť, že Vitara je na trhu už 30 rokov. Áno, Vitara debutovala v roku 1988 ako jedno z prvých kompaktných SUV. Dodnes je obľúbeným modelom nielen pre svoj mladícky štýlový dizajn, ale aj pre perfektnú ovládateľnosť, komfort celej posádky počas jazdy a príjemnú cenovú politiku.

Súčasnú štvrtú generáciu modelu Vitara predstavili v roku 2015, teraz k nám prichádza s prepracovaným dizajnom, ktorý dopĺňa množstvo bezpečnostných prvkov. Môžeme teda povedať, že sa nová Vitara blíži k dokonalosti? Keďže sme ju mali na niekoľko dní k dispozícií, skúsili sme sa na ňu pozrieť očami náročných zákazníkov.

Hneď na úvod sme skonštatovali, že v žltej metalíze (Solar Yellow Pearl Metallic) vyzerá toto SUV-ečko perfektne, elegantne, štýlovo a nadčasovo. Žltá je farba žiarlivcov, tak pozor, aby ste sa do nej bezhlavo nezamilovali!

Exteriér je prvá vec, ktorú si človek všíma nielen na ženách, ale aj na autách. Vozidlo už z diaľky pôsobí, že je plné energie a vitality. Odvážny štýl sa podpísal na výraznom a nezameniteľnom dizajne, ktorý zdiaľky púta pozornosť a hovorí: Pozri sa na mňa, nepoznáme sa? Ja som nová Vitara, určite ma poznáš!

Prednú časť novej Vitary definuje maska s piatimi otvormi a pochrómovanými vertikálnymi lištami. Je to poznávacie znamenie, ktoré je typické pre všetky SUV od Suzuki. Maska sa prvýkrát objavila na koncepte Vitary iV4, či v špeciálnej edícii Vitara S.

Ďalšími efektnými vizuálnymi doplnkami je chrómovaná tenká lišta na prednej mriežke chladiča, nový tvar nárazníkov, štýlový dizajn diskov a výrazné orámovanie denných svetiel.

Zadné svietidlá sú kombinované LED svetlami, ktoré sú umiestnené v troch líniách. Ochranný kryt nárazníka sa tiež dočkal dizajnovej úpravy a teraz vynikajúco ladí s celkovým výrazným, no nie gýčovým vzhľadom.

Okrem, už spomínanej farby Solar Yellow Pearl Metallic, pribudla v ponuke modelu Suzuki Vitara aj jemnejšia modrá – Ice Blue Metallic. Tieto farby si môžete vybrať aj vtedy, ak si zvolíte dvojfarebné vyhotovenie. Vtedy je kombinácia Solar Yellow možná s bielou, alebo čiernou strechou, Ice Blue sa dá skombinovať len s čiernou.

Vitaru vám v našej redakcii predstavíme ešte podrobnejšie, už o týždeň sa pozrieme na to, aké má nová Vitara moderné bezpečnostné prvky a aké vyspelé technológie sa starajú o zdravie a komfort zákazníkov.

Zapáčila sa vám nová Vitara? V prípade záujmu si môžete objednať testovaciu jazdu u jedného z predajcov po celom Slovensku a presvedčiť sa naživo, aké je naozaj – sedieť v tomto štýlovom SUV za cenu, ktorá vás príjemne prekvapí.

Na príprave tohto článku sme spolupracovali s partnerom Suzuki Slovensko.

 

ZdrojSuzuki Slovensko

Komentáre k článku