Našli sme špičkový OLED televízor od LG so zľavou aká tu ešte nebola!

ZDROJ | LG

Hľadáte špičkovú OLED telku od jedného z najväčších výrobcov televízorov na svete? 55-palcovú OLED TV LG OLED55GX teraz môžete mať so zľavou vyše 33% čo predstavuje takmer 730 € oproti pôvodnej cene. A prečo práve túto OLED telku?

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené do pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50 % zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

ZDROJ | LG

Na dnes sme pre vás našli výbornú cenu na 55-palcovú (139 cm) OLED telku od LG, najväčšieho výrobcu OLED displejov na svete. Minuloročný model výrazne klesol na cene a z pôvodných 2 199 € si zaň teraz pýtajú slušných 1 470 €. Toto pritom nie je hocijaký OLED televízor, ale model z série G, teda najvyššej série (ak nepočítame extrémne drahé série Z alebo W).

LG OLED55GX je z najvyššej série dostupných televízorov od LG v tzv. Gallery Designe. Ten má veľmi blízko k dizajnu modelov série W, ktoré sa doslova lepili na stenu. Tento model je ale o čosi hrubší, potrebnú elektroniku má v sebe.

ZDROJ | LG

Vo vnútri televízora je napríklad procesor a9 tretej generácie s podporou umelej inteligencie a hĺbkového učenia. Ten podporuje aj LG AI ThinQ, systém na ovládanie celej domácnosti tvorenej IoT zariadeniami. Samozrejmosťou je ovládanie pomocou hlasu – Alexa, Assistant, Siri (cez AirPlay 2).

ZDROJ | LG

Aj vďaka výkonnému procesoru je možné využívať funkciu OLED Motion Pro pre vyhladzovanie obrazu. Rozlíšenie televízora je dnes už bežných 3 840 x 2 160 px. Podporuje HDR 10, Dolby Vision, HLG HFR aj Advanced HDR, ale aj kodeky HEVC (H.265), VP9 a AV1.

Lahôdkou môže byť 4.2ch audio s výkonom 60 W, ale aj podporou WiSA pre bezdrôtové pripojenie reproduktorov. Model GX podporuje Dolby Atmos, no zároveň aj Dolby Vision IQ pre dokonalé podanie filmov ako boli plánované réžiou. Vision IQ upravuje jas, farby a kontrast obrazovky v závislosti od typu sledovaného obsahu a svetelných podmienok inteligentne upravujú.

ZDROJ | LG

Samozrejmosťou je množstvo aplikácií v systéme WebOS od LG. Nechýba Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, ale ani Apple TV+ či stovky ďalších aplikácií. Poteší Bluetooth 5.0 či Wi-Fi 5. Všetky HDMI porty sú štandardu 2.1, k dispozícii sú aj dva RF vstupy, optický výstup pre audio, 3 USB porty, Ethernet i 3,5 mm audio port.

ZDROJ | LG

Fanúšikov konzolových hier (ale aj tých počítačových) poteší herný mód, ale aj podpora NVIDIA G-Sync, VRR, ALLM či eARC. Ak neviete čo ste práve prečítali, tak vedzte, že ide o Variabilnú obnovovaciu frekvenciu, Automatický režim s nízkou latenciou a Vylepšený zvukový spätný kanál. Všetko samé chuťovky pre náruživých hráčov. A čerešnička? Odozva OLED televízora je len 1 ms!

ZDROJ | LG

Nevýhodou je, že v balení nenájdete stojan, televízor je totiž určený na stenu, resp. rameno. V balení je však tzv. slim držiak na stenu, stojan na stolík je možné dokúpiť si samostatne. V balení je aj Magic Remote, jeden z najlepších diaľkových ovládačov na svete.

ZDROJ | LG

LG OLED TV si teraz môžete kúpiť so zľavou 33,2% od 1 470 € aj na Slovensku. Aktuálne ceny televízora nájdete na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku