Našli sme 100 Hz telku Panasonic za super cenu, má zľavu cez 40%!

ZDROJ | Panasonic

V rámci nášho pravidelne nepravidelného seriálu TECH DEALS sme už odporúčali všeličo, no k televízorom sme sa ešte nedostali. Až doteraz. Narazili sme totiž na výbornú cenu 55-palcového modelu HX940E od Panasonicu s 4K Ultra HD rozlíšením a 100 Hz displejom. Je lacnejší o viac ako 40%!

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené v pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50% zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

Panasonic TX-55HX940E je minuloročný model najvyššej triedy s uhlopriečkou 55 placov (138,7 cm) a 4K Ultra HD rozlíšením. Jeho devízou je určite 100 Hz obnovovacia frekvencia IPS panela s 10-bitovým podaním farieb. Azda jediným neduhom môže byť Direct LED podsvietenie a technológiu Local Dimming Pro Intelligent.

Displej typu IPS, ktorý Panasonic nazýva Cinema Display Pro podporuje všetky známe HDR štandardy, vrátane HDR10+, ale aj HDR10, Dolby Vision či HLG tak pre foto, ako aj pre video.

Poteší aj Wi-Fi 5 či Bluetooth 4.2. NFC televízor nemá. K dispozícii ale sú dva USB 2.0 porty, jeden USB 3.0, štyri HDMI 2.0 s ARC a CEC, jeden Ethernet port či 3,5 mm a optický audio výstup.

ZDROJ | Panasonic

V televízore je nielen klasický DVB-T tuner, ale aj DVB-T2 tuner. HX940E má teda duálny tuner. Zvukový výkon stereo reproduktorov výrobca udáva na 2x 10W. Bude to teda chcieť soundbar či domáce kino. Reproduktory vraj ale podporujú Dolby Atmos zvuk. Zo stereo systému ale zázraky nečakajte.

Operačným systémom je my Home Screen 5.0. Televízor je možné ovládať aj hlasom, pomocou Amazon Alexa či Google Assistant. O chod sa stará výkonný procesor HCX Pro. Samozrejmosťou je VESA uchytenie, v tomto prípade 300×300.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic TX-55HX940E je možné teraz kúpiť s cenou od 699 €. To je oproti pôvodnej cene 1 199 € pokles o 41,7%. Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:


TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku