Ako sa začať hýbať? Pomôcť vám môžu aj tieto appky a technológie

ZDROJ | Sony

Vedeli ste, že 10. mája pripadá na Svetový deň „Pohybom k zdraviu“? Pokiaľ sa práve snažíte začať žiť o niečo zdravšie, do vašej každodennej rutiny by ste mali určite zakomponovať aspoň pár minút pohybu. To sa samozrejme ľahšie hovorí, ako vykonáva, no pomocou týchto aplikácií a technológií sa aj namáhavé cvičenie môže zmeniť na zábavu.

WHO na Svetovom zdravotníckom zhromaždení v máji 2002 zaradila do svojho kalendára nový svetový deň. Iniciatíva odráža obavy členských štátov WHO z narastajúceho počtu chronických ochorení spôsobených nesprávnou výživou ako i nedostatkom pohybu.

Za 20 rokov sa tieto obavy naplnili. Nezdravo sa stravujeme a pohyb pre veľa z nás nepatrí medzi top aktivity. Aj preto sa téme zdravia, napriek tomu, že sme technologický portál, pravidelne venujeme. Pravdaže, teraz tým nemyslíme naše prehľady o smarthodinkách a fitness náramkoch, i keď ide o veľmi užitočné gadgety, ktoré okrem monitorovania zdravia dokážu perfektne motivovať.

ZDROJ | Alexej W. Pliešovský

Tým, ktorí majú sedavé zamestnanie, bol určený seriál Zdravie v kancli. V šiestich častiach sme sa postupne venovali krčnej chrbtici, driekovej – lumbálnej chrbtici, hrudnej chrbtici, syndrómu karpálneho tunela či problematike červených a unavených očí.

Pozrite siZDRAVIE V KANCLI | Daň za naše pohodlie raz budeme musieť zaplatiť

Z aplikácií, ktoré vám pomôžu hýbať sa môžeme odporučiť napríklad Strava (Android,iOS), Nike Training Club (Android, iOS), Endomondo (AndroidiOS), alebo 7 Minute Workout (AndroidiOS). Zaujímavá je appka C25K. Je to skratka z „Couch to 5K“, teda „z gauča na 5 kilometrov“. Ide o tréningový bežecký program, ktorý vás postupne prevedie od krátkych behov s dlhými prestávkami medzi nimi, až po nepretržitý beh na vzdialenosť piatich kilometrov. Aj táto aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS.

ZDROJ | Pixabay

Ak ide šport mimo vás, ale máte radi hudbu, prečo nespojiť tieto dve veci dohromady a nezatancovať si? Stiahnuť si môžete mobilnú hru Just Dance Now. Verte, že vďaka nej spálite kvantum kalórií (AndroidiOS).

Jedna vec je niečo chcieť druhá vydržať v odhodlaní a splniť svoje predsavzatia. Využiť môžete appku Streaks (iOS) alebo Loop – Habit Tracker (Android).

ZDROJ | Apple

Ako vidíte, možností je viacero, na prvom mieste je však vaša chuť a snaha niečo zmeniť. Riešenie sa nájde. Ak sa dnes nad sebou zamyslíte a zvážite, či je vo vašom živote dostatok pohybu, alebo máte rezervy, svetový deň Pohybom ku zdraviu splnil svoj cieľ.