Loewe bild 3.55 – OLED predátor v LCD košiari

ZDROJ | Loewe

Známy nemecký výrobca high-end televízorov a ďalšej techniky pridal do ponuky nový model OLED TV, navyše s pokročilým spracovaním obrazu Dolby Vision. Panel s uhlopriečkou 55“ je súčasťou línie bild 3, ktorá obsahuje ešte dva menšie modely s uhlopriečkami 43“ a 49“. Tie majú takisto rozlíšenie Ultra HD, ale používajú LCD obrazovky s LED podsvietením.

Loewe bild 3.55 OLED s 55“ (139 cm) uhlopriečkou je cenovo najdostupnejším OLED modelom tejto značky, a zároveň jeden z najlacnejších OLED panelov tejto veľkosti na trhu. V predaji je od septembra 2017 v prevedení grafitovo šedá, alebo svetlo šedá a aktuálne sa ponúka za 2 990 EUR. Oproti cene vlajkovej lode Loewe bild 7.77, ktorú momentálne dostanete za 15 990 EUR, je to aj napriek 22“ rozdielu v uhlopriečkach takmer „zadarmo“.

Loewe bild 3.55 je k dispozícii aj s LCD obrazovkou za 2 790 EUR, pokiaľ však hľadáte high-endový zážitok, 200 eurová úspora nestojí za úvahu. Menšie modely s LCD technológiou z nového radu bild 3 stoja 2290 EUR (49“ LCD), respektíve 1790 EUR (43“ LCD).

Kompletná rodina Loewe bild 3, najväčší model je práve OLED TV.ZDROJ | Loewe

Nový bild 3, ktorý bude najlacnejšou OLED alternatívou značky, pridala Loewe do svojej rodiny OLED televízorov zahŕňajúcej bild 9, bild 7, bild 5 a bild 4 v čase septembrovej berlínskej výstavy IFA. Loewe sa tak zaradila k svetovej špičke producentov OLED TV vedľa LG.

Budete v obraze

Loewe bild 3.55 OLED je síce základným modelom pre najnovšiu technológiu OLED, vyzerá však mimoriadne elegantne. Extrémne ľahký a subtílny je vďaka ultra tenkému OLED displeju, ktorý je s hrúbkou 4,9 mm aj napriek veľkej 55-palcovej uhlopriečke tenší, než väčšina smartfónov.

ZDROJ | Loewe

Technológia OLED vytvára fascinujúce obrazy so skutočnou explóziou krištáľovo čistých farieb. Každý pixel svieti vlastným svetlom a keď nie je aktívny, je jednoducho čierny. Brilantné farby vyzerajú takmer magicky, čo dodáva obrazu maximálnu autenticitu.

Navyše video spracovanie signálu Dolby Vision produkuje obrazy s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) s úplne novou úrovňou hĺbky a úžasne širokou farebnou škálou. Popri Dolby Vision disponuje bild 3.55 OLED aj technológiami HDR10 a HLG. HLG (Hybrid Log Gamma) je novým štandardom HDR vyvinutým TV spoločnosťami BBC a NHK, ktorý by sa mal presadiť v TV vysielaní.

Obrazovka s Ultra HD rozlíšením (3840 x 2160 pixlov) používa architektúru obrazových bodov WRGB so stmievaním Interior auto-dimming. Svietivosť dosahuje 750 cd/m² a pozorovací uhol 120 stupňov je zárukou, že uvidíte perfektný obraz, aj keď nebudete sedieť priamo pred obrazovkou. 3D zobrazenie podporované nie je, ale stereoskopia pomocou okuliarov sa považuje aj tak za slepú uličku.

ZDROJ | Loewe

Výbava interných tunerov dáva dobrú šancu, že sa pri sledovaní programu zaobídete bez set-top boxu, pokiaľ si, pravda, nevyberiete ako poskytovateľa obsahu niektorého IPTV operátora. V televízore sa nachádzajú tunery pre terestriálne vysielanie DVB-T2, káblový DVB-C, satelitný DVB-S2, ako aj analógový multištandard, ktorý už pravdepodobne nevyužijete.

Tunery podporujú Dual Channel konfiguráciu, takže môžete sledovať a nahrávať rôzne programy. Tento televízor síce neobsahuje pevný disk, ale nahrávať a prehrávať video môžete vďaka funkcii PVR na externé médium pripojené na port USB.

Čo je Dolby Vision?

Ide o formát na spracovanie a prezentovanie obsahu podobný mediálnemu profilu HDR10. Podporuje vysoký dynamický rozsah (HDR) a široký rozsah farieb vo všetkých fázach od tvorby a produkcie obsahu až po prenos a prehrávanie. Dolby Vision podporuje displeje s maximálnym jasom až do 10 000 nitov, pričom poskytuje rozlíšenie až 4K a farebnú hĺbku až 12 bitov. Formát je spätne kompatibilný s aktuálnymi 8-bitovými a 10-bitovými formátmi zobrazenia. Dolby Vision dokáže kódovať kolorimetrickú informáciu zobrazenia pomocou statických a dynamických metadát pre každú scénu. Obsah Dolby Vision môže byť dodávaný na diskoch Blu-ray Ultra HD, cez TV vysielanie, alebo streamingové video služby. Prenos metadát Dolby Vision však vyžaduje rozhranie HDMI verzie 1.4b a vyššie.

ZDROJ | Loewe

Konektivita a multimédiá

Loewe bild 3.55 OLED disponuje bežnou úrovňou konektivity z pohľadu súčasných smart TV, ktorá pokryje aj potreby náročného video fanúšika. Štyri vstupy HDMI s podporou HDCP 2.2, z toho 1x ARC a 1x 2.0a, postačia na pripojenie Blu-ray prehrávača, set-top boxu a ďalších zdrojov videa, prípadne soundbaru. To v prípade, ak by vám nepostačoval stereo zvuk s výkonom 2x 40 W zo zabudovaných reproduktorov. Siahnuť môžete priamo po domácom kine Loewe v konfigurácii 3.1, alebo 5.1 kanálov.

Okrem toho sú k dispozícii 3 USB vstupy, z toho jeden USB 3.0 a bezdrôtová konektivita Bluetooth a Wi-Fi. Bluetooth poslúži nielen na streamovanie hudby z mobilného zariadenia, ale aj na pripojenie bezdrôtových slúchadiel. Analógové rozhrania – komponentné, Scart a VGA – sú síce k dispozícii tiež, ale len prostredníctvom samostatne dodávaného adaptéru.

Smart TV sa nezaobíde bez pripojenia k internetu. To môžete okrem Wi-Fi realizovať aj LAN pripojením. K dispozícii je množstvo multimediálnych aplikácií vrátane internetového prehliadača, internetových rádií, streamovacej služby Tidal, YouTube, Amazon Video a ďalších.

ZDROJ | Loewe

Umiestnite ho kdekoľvek

Tento televízor má skutočne variabilné možnosti umiestnenia v interiéri. Môžete ho zavesiť na stenu pomocou slim držiaka Isoflex. Pre umiestnenie na podlahu je v ponuke viacero podlahových stojanov, buď samostatných, alebo s možnosťou umiestnenia ďalšieho prístroja.

Pokiaľ mienite TV položiť na skrinku, policu, alebo na stôl, riešením je hliníkový stojan, ktorý je súčasťou dodávky. Ten umožní (manuálne) natáčať televízor o 20° a navyše spoľahlivo ukryje všetky káble.

Loewe bild 3.55 OLED je najdostupnejším OLED high-end televízorom z ponuky nemeckej značky. Excelentný obraz vďaka zobrazovacej technológii aj vďaka HDR štandardom spracovania obrazu vrátane Dolby Vision dvíha latku vnímania sprostredkovanej reality.

partner serialu_bisaudio

ZdrojČasopis TECHBOX 11/2017

Komentáre k článku