FLAME: Koniec Apple revolúcie

Leto je už asi naozaj za nami a to znamená, že väčšina ľudí naokolo má pádny dôvod byť nasratá.

Niekomu stačí už samotný fakt, že výhľad z okna na panelák oproti ani po troch jointoch rozhodne nepripomína Jadran a my, ktorí sme sa po letnom výpeku tešili na melancholickú jeseň, sme nasratí, lebo toto ročné obdobie v aktuálnej verzii Matrixu pravdepodobne preskočíme a z kraťasov sa prezlečieme rovno do otepľovačiek.

No a potom sú tu ešte tí, ktorí sa spoliehali na to, že im náladu spraví aspoň nový iPhone 7 s dákou revolučnou fičúrkou, no ani ten veľa nadšenia nepriniesol.

FLAMESkutočný zážitok z hudby

Ostatný iPhone je síce opäť Najlepší iPhone, aký sme kedy vyrobili™, čo znamená, že celkom nečakane je to obdĺžniková placka s displejom vpredu, nedojedeným jablkom vzadu a tlačidlami po bokoch, v podstate nič zásadné. Kto čakal revolúciu, ten môže byť sklamaný.

apple-iphone-7-tb_24

No je dobré si uvedomiť, že tá legendárna veta Today, today Apple is going to reinvent the phone, and here it is, ktorou Steve Jobs predstavil svetu iPhone, zaznela už pred viac ako ôsmimi rokmi.

V tej chvíli sa síce svet vďaka jedinému Apple produktu naozaj zmenil, no čakať, že nejaká firma dokáže prinášať revolučné technológie a meniť svet aspoň raz za rok, je rovnako naivné, ako hľadať zastávku metra v Bratislave. Revolúcia sa totiž potichu zmenila na evolúciu.

Takže pri tomto iPhone zabudnime na nočné kempovanie pred Apple Store, no akokoľvek hejtersky sa naň pozeráme, férové je uznať, že je to opäť skvelý telefón a minimálne v dvoch oblastiach bude masívne kopírovaný.

apple_iphone_7_13

Tak predovšetkým foťák, ktorý fotí do RAW a vie kvalitný Bokeh (rozostrenie pozadia), je bez diskusie to najlepšie, čo môžete na fotenie mobilom dnes kúpiť. V dobe instagramovej budú pre mnohých wannabe trendsetterov práve coolové fotky z novej sedmičky tým argumentom, ktorý ich donúti pohľadať si brigádu, alebo navštíviť výkupňu telesných orgánov.

Tou druhou veľkou vecou je rozlúčka s pánom Jackom, ktorý tu bol s nami pár desaťročí, no práve teraz Apple definitívne ukončil dobu, kedy sme mohli vziať akékoľvek slúchadlá a pripojiť ich k akémukoľvek telefónu.

Môžeme byť nostalgickí, nasratí, aj prekvapení, faktom však zostáva, že pre audio jack skutočne potrebujete aspoň 5 mm hrúbky telefónu, čo nie je bohvieaký parameter do súťaže o najplacatejšiu placku.

Je jedno, či Apple milujete, alebo nenávidíte, rozhodnutie zabiť Jacka v novom iPhone veľmi pravdepodobne spôsobí, že o pár rokov budete môcť počúvať hudbu z akéhokoľvek telefónu len cez slúchadlá pripojené bezdrôtovo.

apple-iphone-7-tb_03

Áno, bude tu síce ešte možnosť nakáblovať sa cez USB-C, ale okrem audiofilov ju bude využívať málokto. Otázkou však zostáva, či budú mainstreamové slúchadlá budúcnosti vyzerať ako AirPods. Pretože štuple do uší, ktoré sú spolu spojené len vašou hlavou, sú podľa väčšiny Apple fans naozaj veľkým failom.

Ľudia nie sú nasratí kvôli cene, ani kvôli tomu, že vyzerajú ako malý fén, ale jednoducho preto, že normálny aktívny človek aspoň jedno zo slúchadiel stratí ešte skôr, ako sa mu stihnú vybiť.

Ten zúfalý pokus vyvolať hype sa však celkom dá pochopiť. Veď si len predstavte tých nešťastníkov, čo makajú v Cupertine na projekte nového iPhonu a vedia, že tam niekde vonku milióny ľudí čakajú, akú Next Big Thing vymyslia.

No oni nemajú v rukách ani zakrivený displej, ani baterku, čo vydrží mesiac, nemajú vlastne nič zaujímavé. Tak skúsia aspoň vyhodiť niečo užitočné, to im v Apple už párkrát vyšlo. A dierka pre slúchadlá je fuč.

Na chvíľu sa zamyslia, že by mohli odpáliť aj napájací konektor, no analytici ich našťastie presvedčia, že na iPhone na jedno použitie ľudstvo naozaj pripravené nie je.

Keď už sú fakt v koncoch, tak vtedy to príde – odstrihnime ten posledný kúsok kábla, čo na slúchadlách zostal a k jednému iPhonu predáme v priemere 12 párov slúchadiel. A ešte pre istotu urobme ten fón aj vodotesný, aby ho nezničili slzy ľudí, ktorí to všetko budú platiť.

ZdrojČasopis TECHBOX 10/2016

Komentáre k článku