Čo je to WOWOX? V Bratislave sa objavili záhadné fialové skrinky, o čo ide?

Ak ste v poslednom období navštívili niektoré z obchodných centier v Bratislave, možno ste si v nich všimli nové fialové skrinky s nápisom WOWOX. Hoci sa podobajú na tzv. balíkomaty, v skutočnosti ide o úplne nový koncept online nakupovania.

Predstavte si, že v obľúbenej skrinke na preberanie objednávok z internetových obchodov pre vás bude tovar pripravený ešte skôr, ako si ho vôbec objednáte. Nezmysel? Ani nie, zhruba na takomto princípe je postavený WOWOX, za ktorým stojí slovenská startupová spoločnosť UFOX.

„Pred WOWOXom sme poskytovali našim klientom, prostredníctvom systémov balíkomatov, služby na „poslednej míli“ v doručovaní tovaru zákazníkovi. O tovar, ako taký sme sa nestarali. Vedel som, že každý balíkomat je v akomkoľvek čase, s výnimkou vianočného obdobia, na 20-30 % svojej kapacity prázdny. Neustále som uvažoval, ako túto skutočnosť využiť“, uviedol Dalibor Málek, spoluzakladateľ spoločnosti UFOX.

Tu vznikol nápad otočiť princíp balíkomatov naruby – namiesto doručovania ich využívať na priamy predaj. V aplikácii WOWOX si najprv prezriete aktuálnu ponuku tovaru a následne si vyberiete, kde si ho chcete prevziať. Keďže tovar je v tzv. WOWOXmatoch pripravený vopred, doručenie vás nič nestojí a tovar si môžete vyzdvihnúť doslova okamžite po vytvorení objednávky.

Od kamenných predajní a bežných automatov sa chce WOWOX odlíšiť tým, že bude zákazníkom ponúkať exkluzívny tovar, ktorý v danom čase na našom trhu nikto iný neponúka. WOWOX bude každý týždeň v roku ponúkať iný „hviezdny produkt“, ku ktorému vám navyše vždy pribalí aj darček v podobe „hodnotného a relevantného“ produktu ako bonus k nákupu. Pripravované majú byť aj rôzne online a offline aktivity vrátane výziev, súťaží a odmeňovania kreditmi za nákup.

RECENZIAPOCO F4 GT – vlajkový herný smartfón nielen pre mobilných hráčov

„Zameriavame sa hlavne na produkty a značky, ktoré sú niečim výnimočné, nie sú u nás ľahko dostupné, majú za sebou zaujímavý príbeh alebo sú veľmi žiadané a očakávané. Snažíme sa dohodnúť s našimi partnermi na exkluzívnych balíčkoch ich produktov, ktoré nikde inde, ako vo WOWOXmate nenájdete“, dopĺňa svojho otca Petra Kmeťová.

Nákup tovaru cez WOWOX sme si vyskúšali aj my. Po stiahnutí aplikácie a vyplnení údajov sme automaticky získali 5 kreditov, ktoré bolo možné uplatniť pri objednávke prvého z ponúkaných produktov – slovenského ochuteného popcornu. Vybrali sme sa doň do Petržalskej tržnice, kde je WOWOXmat pomerne skrytý, nachádza sa na 1. poschodí oproti vstupu do fitness centra.

V aplikácii pri tvorbe objednávky vidíte, koľko kusov daného tovaru sa ešte na vybranom mieste nachádza. Po výbere stačí za tovar zaplatiť, pričom použiť môžete aj spomínané kredity. Po vytvorení objednávky sa vám v aplikácii zobrazí QR kód, ktorý stačí priložiť ku skeneru na WOWOXmate. Ten následne automaticky otvoril jednu zo skriniek tak, ako to poznáte z balíkomatov.

Aktuálne je v aplikácii WOWOX ponúkaná česká kozmetika Smyssly, ktorú v nasledujúcich týždňoch vystrieda herná klávesnica PewDiePie A1 Ghost, balančné hračky Korkii či diaľkovo ovládaný stojan pre smartfóny PIVO Pod.

UFOX aktuálne umiestnilo WOWOXmaty do deviatich obchodných centier v Bratislave, pričom pripravených na umiestnenie do ďalších lokalít ich už má celkovo 50. V prípade záujmu je spoločnosť pripravená umiestniť automaty aj do ďalších väčších miest na Slovensku.

Práve exkluzívne dostupný tovar môže rozhodnúť o tom, či bude WOWOX úspešným projektom. Len samotný princíp bezplatného doručenia a okamžitej dostupnosti na úspech tejto platformy nestačí, rovnaký benefit totiž dokážu ponúknuť viacerí predajcovia, ktorí majú najpredávanejší či tzv. „horúci“ tovar vopred naskladnený na svojich pobočkách a odberných miestach.

Komentáre k článku