Canon EOS R6 je malý rýchlik s perfektným trackovaním aj divých zvierat!

ZDROJ | Canon

Canon EOS R6 je jedna z dvoch aktuálnych noviniek japonského výrobcu, ktorá prekvapuje v mnohých ohľadoch. Okrem toho, že v malom tele ponúka obrovský full-frame snímač, je vybavená najmodernejšími technológiami od Canonu. Vďaka tomu dokáže snímať rýchlosťou do 20 fps aj s preostrovaním a sledovaním objektu.

ZDROJ | Canon

Canon EOS R6 je na prvý pohľad pomerne nenápadný CSC aparát s rozmermi len 138,4 x 97,5 x 88,4 mm a hmotnosťou necelých 700 gramov, ktorý je navyše odolný voči prachu a vlhkosti i dažďu. Vo vnútri je však až 20,1 Mpx full-frame snímač s veľkosťou 35,9 x 23,9 mm, ktorému sekunduje špičkový procesor DIGIC X.

Snímač využíva technológiu Dual Pixell AF s 1 053 oblasťami autofókusu pri automatickom nastavení a až 6 072 bodmi pri manuálnom nastavení autofókusu. Samozrejmosťou je aktívne sledovanie objektu či pokročilá detekcia tváre u ľudí i zvierat. Citlivosť snímača dosahuje neuveriteľných ISO 102 400, resp. ISO 204 800 v rozšírenom režime!

ZDROJ | Canon

Lahôdkou sú aj displeje. Jeden hlavný, s uhlopriečkou 3 palce ponúka 1,62 milióna bodov a plne otočiteľný kĺb, vďaka ktorému sa budete vidieť aj pri fotení či natáčaní seba samých. Technologickou lahôdkou je ale elektronický OLED hľadáčik s rozlíšením 3,69 milióna bodov a uhlopriečkou 0,5 palca. Má 0,76x zväčšenie a 100 % pokrytie snímanej scény.

Vďaka výkonnému hardvéru novinke nerobí problém ani natáčanie 4K Ultra HD videa (3 840 x 2 160 px) pri 60, 50, 30, 25 či 24 fps v IPB do 230 Mbit/s. Poteší aj časozberný záznam, taktiež v 4K Ultra HD rozlíšení v All-I až do 470 Mbit/s. V oboch prípadoch nechýba podpora 10-bitových farieb či Canon Log 1. S Full HD rozlíšením je dokonca možné natáčať až pri 120 fps, teda so 4-násobným spomalením obrazu.

ZDROJ | Canon

Canon EOS R6 je ideálny aj pre milovníkov prírody. S objektívmi ako Canon RF 600mm F11 IS STM a Canon RF 800mm F11 IS STM, ktoré Canon predstavil s oboma novinkami máte zrazu v rukách doslova ďalekohľad napojený na špičkový snímač.

Práve vďaka vysokorýchlostnému a absolútne tichému snímaniu s rýchlosťou do 20 obrázkov za sekundu môžete zachytávať úchvatné zábery divokej prírody, ale pokojne aj športu či iných akčných scén. Extrémna rýchlosť snímania je dosahovaná v prípade elektronickej uzávierky na snímači. Mechanická uzávierka s počuteľným sklápaním ale nezaostáva, ponúka rýchlosť až 12 fps.

Môžete tak nasnímať sériu až 240 súborov vo formáte RAW, alebo viac než 1000 záberov vo formáte JPEG. Toto všetko pri súbežnej automatickej expozícii a sledovaní s automatickým zaostrením. O dostatok miesta sa postarajú až dva sloty na SDXC pamäťové karty typu UHS-II.

Obrovským plusom je aj 5-osová stabilizácia, takže na mnohé fotenia nemusíte so sebou nosiť ťažký statív. Jednoducho ho nepotrebujete! Aktívna stabilizácia dokáže stabilizovať obraz až v 8 krokoch (okrem vyššie spomínaných objektívov 600 a 800 mm). Všetky ukážkové zábery v tomto článku sú pritom snímané „z ruky“ s 800 mm objektívom.

Systém Dual Pixel CMOS AF II vo fotoaparáte EOS R6 je ovládaný procesorom DIGIC X, ktorý využíva umelú inteligenciu s technológiou hĺbkového učenia na vylepšené rozpoznávanie a sledovanie objektu. Poskytuje tak novú úroveň presnosti pri rozpoznávaní očí, tváre a hlavy.

Fotoaparát zároveň dokáže identifikovať mačky, psy a vtáky a môže vám pomôcť zaostriť na rýchlo sa pohybujúce objekty, čo je jedným z najnáročnejších aspektov pri snímaní domácich a voľne žijúcich zvierat. S týmto aparátom je to ale hračka. Canon EOS R6 je naozajstný rýchlik nie len pre divokú prírodu.

 

 

ZdrojCanon

Komentáre k článku