Bluetooth slúchadlá pre audiofilov? Sony WH-1000XM3 sú v zľave 42 %

ZDROJ | Sony

Len málo slúchadiel má na trhu také meno, ako Sony WH-1000XM3. Niekoľko rokov po sebe, ide o najlepšie hodnotené a najlepšie predávané slúchadlá v segmente ANC Bluetooth slúchadiel cez hlavu. Teraz, ich navyše viete kúpiť skoro o polovicu lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Slúchadlá rady WH-1000XM, sú vlajkovou loďou značky Sony. Môžete sa pri nich spoľahnúť na špičkový zvuk a najmodernejšie funkcie. Inak tomu nie je ani v prípade tretej generácie s označením XM3. Slúchadlá sú vyrobené z matného plastu. Vďaka nemu sú vyzerajú nenápadné, moderné a zároveň príjemne ľahké.

ZDROJ | Sony

Hmotnosť sa zastavila na úrovni 255 g čo je v porovnaní s konkurenciou príjemná hodnota. Môžete sa tak tešiť na dlhé hodiny počúvania bez toho, aby vás začali časom nepríjemne tlačeniť. Konštrukcia je navyše skladacia a tak nebude problém zobrať so sebou slúchadlá takmer kamkoľvek. V balení nájdeme aj tvrdené, látkové púzdro.

ZDROJ | Sony

Vnútri nájdeme dva 40 mm meniče, ktoré by mali ponúknuť nadštandardnú kvalitu prednesu. Zvuk by mal byť čistý a vyvážený naprieč celým spektrom. Ak by Vám nevyhovoval prednastavený zvukový profil, viete si ho v aplikácií jednoducho upraviť cez ekvalizér. Slúchadlá tiež podporujú prehrávanie cez audio kodek LDAC.

ZDROJ | Sony

Ten bol vyvinutý spoločnosťou Sony a ide o najvyššiu kvalitu bezdrôtového audia, akú viete aktuálne dosiahnuť. Batéria by mala na jedno nabitie vydržať 30 hodín prehrávania.

Najväčším lákadlom týchto slúchadiel je však funkcia ANC. Tá pomocou mikrofónov zachytáva a filtruje okolité zvuky tak, aby ste si mohli vašu hudbu vychutnať čo najlepšie. WH-1000XM3 v sebe majú zabudovaný aj HD zosilňovač a procesor QN1, vďaka ktorému je vyhodnocovanie operácií rýchle a spoľahlivé.

ZDROJ | Sony

Od svojho na trh, bol tento model hodnotený ako najlepšie slúchadlá s aktívnym potlačením hluku na trhu. Odvtedy samozrejme prišli už noví hráči a aj nová generácia WH-1000XM4, no stále sa udržujú v TOP 5.

Príjemný doplnkom je aj podpora Sony aplikácie. V nej si okrem ekvalizéru viete nastaviť úroveň ANC, prepínať audio kodek, nastavovať gestá či kontrolovať stav batérie. Keď už sme pri gestách, tie sú veľmi intuitívne. Na každej mušli môžete pomocou poklepania alebo potiahnutia prstom vykonať niekoľko predom určených alebo vami nastavených akcií.

ZDROJ | Sony

Medzi nimi aj spustiť/zastaviť skladbu, ísť na ďalšiu/prehrať znova, zvýšiť/znížiť hlasitosť a pod. Výborná je aj funkcia Quick Attention, vďaka ktorej si viete priložením ruky na pravú mušlu stlmiť hudbu a dočasne vypnúť ANC. Hodí sa najmä v situáciách, kedy potrebujete s niekým niečo rýchlo vybaviť, no nechcete si dávať slúchadlá dole z hlavy (reštaurácia, vlak). Ovládať ich viete aj pomocou hlasových asistentov Siri a Google Assistant.

Bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM3 prišli na trh s cenou 379 €. Dnes si ich viete kúpiť o takmer polovicu menej, za cenu 220,90 €

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku