AKO si nastaviť notifikácie na nových Apple Watch?

ZDROJ | Apple

Notifikácie patria po monitorovaní zdravotných funkcií medzi najužitočnejšie funkcie smarthodiniek. Ich správne nastavenie presne podľa vašich potrieb je mimoriadne dôležité. Ak si necháte posielať hlásenia zo všetkých aplikácií, zošediviete. Na a ak si ich vypnete, prídete o veľkú časť užitočnosti inteligentných hodiniek.

Našťastie Apple ponúka široké spektrum prispôsobenia hlásení. Aby vám chodili spoľahlivo, uistite sa, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu softvéru, momentálne je to watchOS 6.1.3.

Základné nastavenia na iPhone

Základné nastavenia si urobíte v telefóne. V aplikácii Watch si otvorte Hlásenia a tam si pre každú aplikáciu vyberte pre vás vyhovujúce prispôsobenie hlásení.

Natívne aplikácie vám umožňujú spravovať, ktoré typy upozornení a z ktorej aplikácie sa vám budú zobrazovať. V prípade aplikácií tretích strán si môžete v aplikácii Watch na iPhone vybrať, ktoré z nich sa budú zrkadliť zo smartfónu a ktoré budú chodiť len do telefónu.

Ak sa vám zdá, že notifikácie nechodia na hodinky podľa vašich predstav, pozrite sa na to, ako ich máte nastavené v iPhone. Nájdete ich prehľadne rozdelené podľa aplikácií v menu Nastavenia > Hlásenia.

Pozrite siInteligentné hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a využitie?

Základné nastavenia na Apple Watch

Možno to znie paradoxne, ale práve Tichý režim je často využívaná funkcia na prijímanie hlásení. Prečo? Výhodou smarthodiniek je, že vám dokážu diskrétne oznámiť ich príchod haptickým upozornením.

Tichý režím si nastavíte potiahnutím prsta nahor po displeji. Týmto gestom sa dostanete do Ovládacieho centra. Na obrázku hore vidíte aktivovaný Tichý režim.

Zľava: režim Divadlo, Lietadlo a Nerušiť.

V kine či divadle je dobré mať nielen stíšený zvuk, ale aj automatické zapínanie displeja. Slúži na to režim Divadlo. Toto nastavenie zapne tichý režim a obrazovka zostane tmavá, až kým na ňu neklepnete alebo nestlačíte tlačidlo.

Režim Nerušiť sa dá zapnúť na neobmedzene dlho (vtedy je dobré nezabudnúť, že je aktivovaný), na 1 hodinu, alebo do rána. Šikovné.

Funkcia Nerušiť sa dá nastaviť podľa potreby. Výhodou je, že sa do tohto režimu zároveň prepne aj váš iPhone.

Zmenu usporiadania Ovládacieho centra upravíte klepnutím na možnosť Upraviť. Tlačidlá sa začnú „triasť“ a vy ich môžete presunúť na nové miesto.

Pozrite siAko som prešiel na Apple Watch 4 zo Samsung Galaxy Gear S2

Zobrazenie a vymazanie notifikácií Apple Watch

Hlásenia sa zobrazujú na smarthodinkách červenou bodkou na hornom okraji obrazovky (bez ohľadu na to, aký máte vybraný ciferník).

Ak si chcete hlásenie zobraziť, potiahnete červenú bodku smerom nadol. Klepnutím na hlásenie sa dostanete do príslušnej aplikácie. Ak vám napríklad prišlo hlásenie, že máte nový e-mail, otvoríte si e-mailového klienta.

Posunutím prstom po ciferníku doľava a kliknutím na tri bodky získate ďalšie možnosti (obrázok dole).

Posunutím na koniec hlásenia uvidíte možnosť rýchlej odpovede, vymazania správy, označiť ju ako prečítanú a zrušiť. Dlhým stlačením ciferníka môžete vyčistiť všetky doručené notifikácie.

Ako vidíte, aj taká – na prvý pohľad – triviálna vec, ako je nastavenie notifikácií, môže byť pomerne sofistikovaná záležitosť. Aké máte skúsenosti s hláseniami vy? Podeľte sa s nami o zaujímavé tipy.

Komentáre k článku