8 aplikácií mesiaca, ktoré sa oplatí vyskúšať (máj 2021)

ZDROJ | SCREEN POST

Po špeciálnych tipoch na 10 aplikácií, ktoré sa vám môžu hodiť pri cestovaní po Slovensku, sa tentokrát opäť pozrieme na všeobecný výber 8 najlepších aplikácií, ktoré by ste nemali tento mesiac prehliadnuť a určite ich na svojom smartfóne či tablete aspoň vyskúšať. Väčšina z nich je dostupná bezplatne.

Zdravý Stůl – jídlem ke zdraví

Ani vám sa už po viac ako roku varenia nechce vymýšľať nové recepty? Nie ste v tom sami, pomyselné záchranné koleso našťastie v pravú chvíľu hádže česká aplikácia Zdravý Stůl. Na základe zadaných údajov vám aplikácia dokáže zostaviť vlastný výživový plán aj s receptami a zoznamom ingrediencií. Hoci polovica funkcionality aplikácie spočíva jej v napojení na internetový obchod Rohlik.cz, využívať ju môžete aj bez online nákupu potravín.

Zdravý Stůl – jídlem ke zdraví

Veľkosť:
25,2 MB
Platforma:
Android 4.1 alebo novší, iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Zero – Simple Fasting Tracker

Keď už hovoríme o stravovaní, nespomenúť nemôžeme ani aplikáciu Zero. Tá využíva aktuálny trend prerušovaného hladovania (pôstu), ktorý sľubuje pomoc s obnovením správneho trávenia, chudnutím či zlepšením zdravotného stavu alebo nálady – určenie cieľa je iba na vás. Úlohou aplikácie Zero nie je vyhladovať vás, práve naopak. Aplikácia vám ponúkne overené stravovacie programy aj s tipmi na to, ako počas týchto programov získať všetky potrebné živiny a ako si pôstom naopak neuškodiť.

Zero – Simple Fasting Tracker

Veľkosť:
679 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Weather on the Way: Trip Radar

Opatrenia sa postupne uvoľňujú a čas dlhších výletov sa blíži. Tesne pred cestou si tak nezabudnite stiahnuť a zapnúť aplikáciu Weather on the Way, ktorá vám prezradí, aké počasie vás počas cesty čaká. V aplikácii zadáte bod štartu a cieľ, prípadne aj čas odchodu a na mape už uvidíte, graficky znázornenú predpoveď počasia pre všetky úseky vašej cesty. Správne načasovaným odchodom či prestávkou na občerstvenie alebo prehliadku zaujímavého miesta po ceste sa tak môžete vyhnúť silnej búrke či hmle.

Weather on the Way: Trip Radar

Veľkosť:
4,6 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Portal: Escape Into Nature

Ak chcete zatiaľ vycestovať aspoň virtuálne, skúste aplikáciu Portal. Primárne ide o relaxačnú aplikáciu, ktorá vás prostredníctvom obrazovky vášho smartfónu prenesie napríklad na slnečnú lúku v Spojenom kráľovstve alebo do národného parku Redwood v Kalifornii. Portály dopĺňajú hodiny, časovač sústredenia či dychové cvičenia, pričom celý tento relaxačný zážitok si môžete ešte viac umocniť napojením aplikácie na svetlá Philips Hue.

Portal: Escape Into Nature

Veľkosť:
313,7 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

PictureThis: Identify Plant, Flower, Weed and More

Ak skôr ako virtuálny kontakt s prírodou cez aplikáciu Portal preferujete skôr ten fyzický, potešiť vás môže aplikácia PictureThis určená pre milovníkov rastlín. Aplikácia dokáže pomocou umelej inteligencie rozpoznávať rastliny, upozorniť vás na tie, ktoré môžu byť nebezpečné pre vašich domácich miláčikov a dokonca vám pomôcť aj s ich liečením. Za neobmedzené skenovanie 17 000 miestnych a 450 000 globálnych druhov rastlín si budete musieť zaplatiť ročné členstvo s cenou 19,99 €, v základe je ale aplikácia dostupná bezplatne.

PictureThis: Identify Plant, Flower, Weed and More

Veľkosť:
129,2 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

GeoGebra 3D Calculator

Od rastlín k matematike – aj s tou vám totiž môže pomôcť šikovná appka a teraz nemáme na mysli obyčajnú kalkulačku. Ako už môžete tušiť podľa jej názvu, aplikácia GeoGebra je určená pre tých, ktorí sa stretávajú s 3D funkciami, resp. 3D geometriou. Tie dokáže aplikácia nielen počítať, ale vám ich aj zobraziť v 3D priestore a to dokonca aj pomocou rozšírenej reality.

GeoGebra 3D Calculator

Veľkosť:
127 MB
Platforma:
Android 4.4 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Formula 1

S rozbehnutou sezónou šampionátu Formula 1 nemôžeme nespomenúť ani jeho oficiálnu aplikáciu, vďaka ktorej vám neujde nič, čo sa v rámci tohto motošportu odohrá na trati i mimo nej. Samozrejmosťou je možnosť aktivácie upozornení na všetky novinky, odpočet do najbližších pretekov, aj zostrihy najzaujímavejších udalostí z nich. V sekcii Racing môžete sledovať plán aktuálnej sezóny a v sekcii Standings zas aktuálne poradie jazdcov a tímov vrátane rebríčkov z doterajších pretekov.

Formula 1®

Veľkosť:
531 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Xbox Cloud Gaming

Posledná menovaná aplikácie nie je tak celkom aplikácia, teda minimálne nie na platforme iOS. Microsoft totiž niekoľko mesiacov po spustení cloudového hrania Xbox hier cez Android smartfóny a tablety sprístupnil túto možnosť už aj majiteľom smartfónov a tabletov od Apple. Kvôli obmedzeniam obchodu App Store cloudové hranie v tomto prípade prebieha cez prehliadač Safari, špeciálnu stránku si však môžete pridať na plochu a využívať ju ako plnohodnotnú aplikáciu. K hraniu budete potrebovať herný ovládač a predplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Komentáre k článku