7 slúchadiel s ANC (nielen) pre študentov do 150 eur

ZDROJ | JBL

Slúchadlá s aktívnym potláčaním okolitého hluku (ANC) sú skvelou záchranou, či už sa potrebujete sústrediť v rušnej domácnosti na home office, alebo si chcete naplno vychutnať dobrý film v lietadle či vlaku. Takéto slúchadlá však zvyčajne nepatria medzi tie najlacnejšie. Po akých modeloch sa obzrieť s rozpočtom do 150 eur, pokiaľ hľadáte „náhlavné“ slúchadlá? Máme pre vás zopár tipov.

Ďalšie tipy na produkty (nielen) pre budúcich školákov a študentov nájdete v našej špeciálnej rubrike „Čo do školy?„.

JBL Tune 750BTNC

129,00 €

ZDROJ | JBL

Najnovšia generácia vyššej triedy slúchadiel od JBL kombinuje komfortný a ultraľahký dizajn s 15-hodinovou výdržou batérie aj pri aktívnom využívaní ANC, pričom doplna sa dokážu nabiť už v priebehu dvoch hodín. Ak vám postačí káblové pripojenie, s aktívnym ANC v takom prípade vydržia na jedno nabitie až 30 hodín. Ich výhodou je aj možnosť viacbodového pripojenia s viacerými Bluetooth zariadeniami naraz, vďaka čomu môžete rýchlo preskočiť zo sledovania filmu na vašom počítači k hovoru na vašom telefóne.

Sony WH-CH710N

89,90 €

ZDROJ | Sony

Sony WH-CH710N si vás získajú hneď po rozbalení jednoduchým spárovaním s vašim zariadením prostredníctvom NFC. Klasické aktívne potláčanie okolitého hluku dopĺňajú o umelú inteligenciu, ktorá prispôsobuje filter hluku podľa aktuálneho prostredia okolo vás. V klasickom režime na jedno nabitie vydržia až 35 hodín, pričom im na získanie ďalšej hodiny počúvania hudby postačí 10-minútový pobyt na nabíjačke.

Philips TABH305

59,90 €

ZDROJ | Philips

Ak skôr ako „cez uši“ preferujete modely s náušníkmi položenými na ušiach, zaujať vás môžu Philips TABH305, ktoré aj napriek menšej konštrukcii vydržia na jedno nabitie aj s aktívnym ANC až 15 hodín, bez neho o 3 hodiny viac. Na plné nabitie im postašia 2 hodiny, pričom najmä pri častom cestovaní potešia ľahkou konštrukciou, ktorú je možné zložiť tzv. naplocho.

Panasonic RB-M700B

145,00 €

ZDROJ | Panasonic

Tesne pod našim cenovým stropom sa pohybujú slúchadlá Panasonic RB-M700B, ktoré ponúkajú až 40 mm neodymové meniče so systémom extra hlbokých basov a až 20-hodinovú výdrž batérie. Na získanie 1,5 hodiny počúvania hudby im postačí 15 minút nabíjania, pričom im vo výbave nechýba ani špeciálne tlačidlo pre spustenie hlasového asistenta.

Jabra Elite 45h

99,00 €

ZDROJ | Jabra

Jabra Elite 45h možno označiť za kompaktnú prémiovku, ktorá okrem kvalitného zvuku v réžii 40-mm meničov dbá aj o vaše pohodlie pomocou náušníkov z pamäťovej peny. Na jedno nabitie vydržia až 50 hodín a za 15 minút nabíjania získajú dostatok energie na ďalších 10 hodín prevádzky. Nechýba im natívna podpora Amazon Alexa, Google Assistant či Siri, pričom ich zvuk môžete pohodlne ovládať cez aplikáciu Jabra Sound+.

Niceboy Hive 3 Aura ANC

77,00 €

ZDROJ | Niceboy

Niceboy Hive 3 Aura ANC rozhodne vedia zaujať pomerom cena/výkon. Aj keď sú poziciované v strede nášho cenového limitu, popri ANC ponúkajú 40-mm meniče s technológiou MaxxBass, podporu hlasových asistentov a až 50-hodinovú výdrž s nabíjaním cez USB-C. Na ďalšiu hodinu prehrávania hudby im postačia 4 minúty nabíjania, pričom doplna sa dokážu nabiť za 2,5 hodiny. V balení ponúknu aj prenosné puzdro a dvojitý 3,5 mm konektor do lietadla.

Lamax NoiseComfort ANC

79,99 €

ZDROJ | Lamax

Ďalší cenový zlatý stred, tentokrát s mierne konzervatívnejším dizajnom. Opäť ide o kúsok s 50-hodinovou výdržou batérie, resp. 26-hodinovou pri aktívnom potláčaní okolitého hluku. Na nabíjanie podobne ako ostatné moderné modely využívajú USB-C, takže ich nabijete rovnakou nabíjačkou, ako váš smartfón a možno už aj tablet a počítač. Výrobca pri tomto modeli vyzdvihuje ich dôraz na vykresľovanie basov, ako aj odolnú konštrukciu tvorenú prevažne kovmi.

Komentáre k článku