Takto fotí vivo X80 Pro. Pomohla mu kolaborácia so ZEISS?

Vlajková loď vivo X80 Pro, bola oficiálne predstavená pre európsky trh. My sme mali možnosť byť priamo pri tom a otestovať si, ako fotí smartfón, ktorý sa pýši logom ZEISS na zadnej strane.

Predstavenie sa konalo v Berlíne, konkrétne v planetáriu ZEISS. To patrí medzi najväčšie planetária v Európe a na prezentáciu schopností smartfónu, bolo ako stvorené. Mali sme možnosť vyskúšať si ako sa fotoaparát správa za rôznych podmienok a tiež nám boli ukázané zaujímavé módy, ktoré boli vytvorené práve v spolupráci s výrobcom ZEISS.

NeprehliadniteKošice objektívmi nového smartfónu vivo Y76 5G

Hneď po prebratí smartfónu sme si skúšali klasické fotenie na automatický režim. Mali sme k dispozícii niekoľko objektov, ktoré boli inak nasvietené a farebne odlišné. Tu sme skúmali hlavne to, ako budú farby na fotografiách vyzerať.

Bolo to aj z dôvodu, že jedným z hlavných prvkov, ktoré ZEISS na smartfóne ladil, boli farby a ich vykresľovanie. Tu som bol s výsledkami spokojný. Laserové ostrenie a automatická expozícia fungovali perfektne a výsledné zábery boli ostré a farebne dôveryhodné. Občasný šum v tmavých miestach však bol stále viditeľný. Dobre dopadlo aj video, ktoré bolo pekne stabilizované a detailné.

Ďalej sme sa presunuli do priestorov, kde sme si skúšali nočný režim. Ten je samostatnou podkategóriou v aplikácii fotoaparátu. Predom chcem povedať, že ten tento režim ma potešil asi najviac. V prostredí, v ktorom sme fotili bola naozaj tma. Napriek tomu sú výsledné fotografie plné svetla. Neutrpela pritom veľmi ani kvalita, aj keď šumu je viac ako obyčajne.

V závere sme mali možnosť otestovať možnosti videa. Konkrétne išlo o Cinematic Mode, ktorý bol vytvorený v spolupráci so ZEISS-om. Ten funguje len v rozlíšení Full HD a pri snímkovcej frekvencií 24 fps.

Automaticky pritom vytvorí nad a pod obrazom čierne pásy. Výsledné zábery sú vcelku presvedčivé, no treba na tomto režime ešte určite zapracovať. Očividné je najmä prepínanie ostrenia medzi rôznymi objektmi.

Pozrite siSmartfón s fotoaparátmi ZEISS? Nadupaný vivo X80 Pro prichádza na Slovensko

Počas hviezdnej šou v kupole som si vyskúšal aj režim dlhej expozície, ktorá mi vytvorila peknú hviezdnu dráhu a tiež režim Astro, ktorý je špecificky vytvorený na fotografovanie hviezdnej oblohy.

Z hľadiska funkcií je toho samozrejme ešte oveľa viac, no na to si budete musieť počkať na plnohodnotnú recenziu. Zatiaľ však výsledky tejto spolupráce vyzerajú veľmi sľubne. Či pôjde o najlepšie fotiaci smartfón povedať neviem. Jeden z najlepších však bude určite.

 

Komentáre k článku