4 dôvody, prečo rád používam Samsung Galaxy Z Flip

V redakcii som sa rozhodol dlhodobejšie používať véčkový smartfón Samsung Galaxy Z Flip. Som presvedčený, že budúcnosť bude patriť práve ohýbajúcim sa displejom, rozkladacia konštrukcia má totiž svoje výhody. Aké sú to?

1. Ohuruje okolie

Smartfónu Samsung Galaxy Z Flip sa nedá uprieť osobitný štýl. Po rokoch už pomerne nudných placiek, ktoré sa len zväčšujú, je tu konečne niečo nové. V ženských rukách vyzerá smartfón ako pudrenka, v mužských zase ako nový tech gadget. Keď ho otvoríte, zaručene vzbudíte pozornosť. Každý si chce Z Flip chytiť do rúk, vyskúšať si ohnutie aj ťukanie do práve rozloženého displeja.

Smartfón navyše vyzerá luxusne, čierne lesklé telo mu svedčí. Otvárať a zatvárať ho pritom nemusíte stále, malý vonkajší dotykový OLED displej výborne poslúži pre vytváranie selfie fotografií, informuje vás o aktuálnom dátume a čase a vidíte tu i zmeškané udalosti.

2.  Širokouhlý displej

Po roztvorení Samsung Galaxy Z Flip oceníte obrovský až 6,7-palcový Infinity Flex AMOLED displej s pomerom strán až 9:22. Smartfón sa veľmi dobre drží v rukách a pri čítaní web stránok na výšku jednoducho na displeji vidíte viac. Priznaný rámik okolo displeja dostatočne chráni flexibilný displej pred poškodením. Ak sa obávate „zlomu“ displeja, tak musím skonštatovať, že po takmer troch mesiacoch používania sa nič zásadné od rozbalenia smartfónu nezmenilo.

Ohyb síce z určitých uhlov vidieť, ale nebude vám prekážať a pri samotnom dotykovom ovládaní už vôbec nie. Vďaka rozkladacej konštrukcii, ktorá drží akýkoľvek uhol, často využívam telefón na sledovanie videí – žiadny stojan nepotrebujem.

Pozrite siSamsung Galaxy Z Flip – prvý funkčný ohybný displej?

3. Kompaktné telo

Moje obavy, že Samsung Galaxy Z Flip bude do vrecka nohavíc hrubý sa nenaplnili. Nosím ho rád, dokonca mi vyhovuje viac ako Samsung Galaxy Note10+, ktorý taktiež používam. Vo vrecku sa Z Flip doslova stratí a o pár milimetrov hrubšie telo na menšej ploche vôbec neprekáža, naopak. Oceňujem aj skutočnosť, že hlavný displej je v zloženom stave neustále chránený, nevadí, ak omylom vložím Z Flip do vrecka s kľúčami.

Kvalita rozkladacieho mechanizmu je špičková, nič nevŕzga. Neviem, ako to výrobca dosiahol, ale v rozkladacom mechanizme sa nedržia žiadne nečistoty.

Pozrite siVideli sme Samsung Galaxy Z Flip naživo!

4. Nové uhly pohľadu

O tom, že v Samsungu Galaxy Z Flip vám po hardvérovej stránke nechýba nič zásadné, sa netreba rozpisovať. K dispozícii máte aj osvedčený duálny 12 Mpx fotoaparát, ktorý dopĺňa 10 Mpx snímač v displeji. Zaujímavá je práve možnosť tvorby fotografií v stave otvorenia o 90°. Samotné menu hlavného fotoaparátu sa prispôsobí rozdeleniu hlavného displeja na dve časti, pričom v hornej polovici vidíte snímanú scénu a v dolnej ovládacie prvky.

Takto sa prispôsobujú viaceré aplikácie. V prípade selfie v otvorenom stave stačí telefón položiť na stôl, nájsť správny uhol a fotíte, žiadny stojan ani v tomto prípade nepotrebujete. Galaxy Z Flip ma jednoducho stále baví.

Komentáre k článku