10 smartfónov, s ktorými sa zvládne každá dovolenka

ZDROJ | photobucket.com

Teploty sú každým dňom vyššie, a to neznamená nič iné, ako to, že letné prázdniny sa blížia. S letom stúpajú aj nároky na smartfóny. Sú využívané omnoho viac, hlavne na fotenie, kamerovanie, či hranie hier práve počas cestovania. Vybrali sme preto 10 smartfónov, ktoré sú vhodné práve na takéto „nástrahy“ leta.

Nebojácni plavci

Samsung Galaxy S7 a edge gal 31

 

Samsung žne tento rok so svojimi vlajkovými loďami veľký úspech. Samsung Galaxy S7 a S7 Edge tento rok nepriniesli veľké zmeny, no novinky, s ktorými prichádzajú určite potešia nejedného potencionálneho kupcu.

Pozrite siSamsung Galaxy S7 edge – takto má vyzerať Android smartfón

Okrem najvyššej hardvérovej výbavy si spoločnosť niečo vzala aj z pripomienok majiteľov predošlých generácií a tak medzi novinkami nájdeme vodoodolnosť s certifikátom IP68, čo značí, že telefón by mal vydržať 30-minútový kúpeľ vo vode do hĺbky 1,5 metra.

Vylepšení sa dočkal aj fotoaparát či kapacita batérie. Variant so zahnutým displejom stojí 799 €, zatiaľ čo klasická verzia má stáť o stovku menej.

Sony Xperia X Performance 7
ZDROJ | Sony

Najnovší prírastok z dielne Sony so sebou taktiež neprináša nič radikálne. Ide o Sony Xperiu X Performance so špecifickým dizajnom, najvýkonnejším hardvérom, ale aj kompaktným telom s 5-palcovým displejom. Medzi ospevované novinky patrí hlavne adaptívny autofókus. Čerešničkou je práve odolnosť voči vode.

Pozrite siNová séria smartfónov Sony Xperia X mieri na Slovensko, poznáme detaily

Pri Sony nikdy nešlo o lacnú záležitosť. Oficiálne ceny zatiaľ neboli zverejnené, no môžeme očakávať cenu cez 700 €.

Náhradníci foťáku

Huawei P9 bez loga TB_01

Huawei tento rok stavil na technológiu duálneho fotoaparátu, na ktorom spolupracoval s popredným výrobcom Leica. Huawei P9 okrem tenkého hliníkového tela prekvapí svižnosťou a jemným zaoblením bočných strán.

Pozrite siHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Huawei je už veľká spoločnosť a za svoju značku si nechá zaplatiť približne 549 eurami.

HTC 10 17

Známa taiwanská spoločnosť HTC v posledných rokoch hľadá recept na úspech. Tento rok prichádza modelom HZC 10 s kvalitnou konštrukciou, čítačkou odtlačkov prstov, chýba mu však vodoodolnosť. S vodou si teda rozumieť nebude.

Pozrite siHTC 10 – návrat legendy vo veľkom, ale drahom štýle

Zamrzieť môže aj cena, ktorá začína na úrovni 750 €.

Babka k babce, budú kapce

Coolpad Modena Gold 2
ZDROJ | Coolpad

Pre tých, ktorí hľadajú lacnú alternatívu, ktorá je schopná byť možno záložným telefónom, máme riešenie v podobe Coolpadu Modena. Ide o phablet, ktorý má však nízke rozlíšenie i slabý procesor.

Pozrite siCoolpad Modena: pekný dizajn, skvelá cena, ale slabý výkon

Hlavným lákadlom bude jednoznačne cena. Tá sa pohybuje na úrovni 159 €.

 

Meizu m3s 02a
ZDROJ | Meizu

Meizu je ďalšia značka, ktorá prináša kvalitné kúsky za ľudové ceny. Jedným z posledných takých telefónov je Meizu m3s. Ten sa pýši hliníkovým telom, 5-palcovým displejom či snímačom odtlačkov prstov. A cena? Veľmi príjemných 94 €.

Pozrite siPREHĽAD | Aký smartfón kúpiť za 100 eur?

Kúsky pre extrémistov

Motorola Moto X Force 19

Lenovo prinieslo na svet telefón, ktorý sa len tak ľahko nerozbije. Vďačí tomu za displej s niekoľkých vrstiev, špeciálne navrhnutých tak, aby vydržal i ťažké zaobchádzanie.

Hardvér však už nepatrí medzi najnovšie a snímač odtlačku prstov bude tiež márne hľadať. Cena sa zastavila na nie až tak príjemných 699 €.

Pozrite siLenovo Moto X Force – najodolnejšia vlajková loď

 

CatS30
ZDROJ | Caterpillar

Telefón značky Caterpillar sa tiež musel dostať do našej kategórie telefónov pre extrémistov. Ide totiž o hlavnú črtu tohto zariadenia. V žiadnom prípade nejde o herné zariadenie.

Pozrite siCaterpillar CAT S30 – odolný borec do terénu

Je tak určený hlavne pre ľudí, ktorí sa pohybujú v prašnom, rizikovom prostredí. Cena sa zastavila na že hranici 279 €.

Beh na dlhé trate

Cubot H2
ZDROJ | Cubot

Pre mnohých neznáma čínska značka Cubot zaujme určite všetkých, ktorí čakajú od smartfónu veľkú výdrž batérie.

Cubot H2 so svojou 5 000 mAh batériou s prehľadom predbehne ostatné vlajkové lode. Nevýhodou je HD displej či lacnejší MediaTek čip a pochopiteľne rozmernejšie telo.

Pozrite siBudeme mať mobilný telefón s týždňovou výdržou batérie?

Pre nenáročného zákazníka však telefón bude dobrá kúpa za 129,99 USD.

Zlatá stredná cesta

OnePlus 3 11
ZDROJ | OnePlus

Čínska značka, ktorá si svoju cestu na vrchol prešla za niekoľko rokov. Tento rok tu máme nástupcu úspešnej série OnePlus, konkrétne tretí pokus spoločnosti vytvoriť úspešnú vlajkovú loď.

Pozrite siOnePlus 3 neohúri, ale ani nesklame. Určite nie cenou

Prekvapí až 6 GB pamäte RAM a nových majiteľov poteší aj Cyanogen OS. Najlepšia je však cena. 64 GB model stojí 399 € aj s dopravou.

Komentáre k článku