10 najočakávanejších seriálov roku 2022

ZDROJ | Esquire

Rok 2022 prinesie viacero výborných seriálov. Pripravili sme pre vás prehľad desiatich najočakávanejších.

Euphoria Season 2

HBO GO – 10. január

„Nebude žiadna sranda to sledovať,“ vyhlásila o druhej sérii troma cenami Emmy ovenčeného, teenagermi celého sveta milovaného seriálu jeho hviezda, americká herečka a speváčka Zendaya. V mestečku East Highland, kde sú životy všetkých neúprosne prepletené, hľadá sedemnásťročná Rue (Zendaya) nádej a čelí tlakom lásky, straty a závislosti. Rue je stredobodom kolobehu pestrých životov stredoškolských študentov, ktorí bojujú so svojimi vnútornými démonmi. Užívanie drog, nie príliš bezpečný sex a zbytočné násilie.

House of the Dragon

HBO GO

Po veľkolepom seriáli Game of Thrones prichádza príbeh rodiny Targaryen zasadený 200 rokov pred udalosťami z pôvodného seriálu. Seriál bude inšpirovaný knihou Fire & Blood od George R.R. Martina, ktorý napísal aj pôvodnú knižnú sériu A Song of Ice and Fire, podľa ktorej bolo natočené Game of Thrones.

Mandalorian Season 3

Disney+ 

Aj keď u nás služba Disney+ stále nie je dostupná, veríme, že koncom roka už bude. Po prvých dvoch výborných sériách sa tento rok dočkáme tretej. Pedro Pascal ako lovec odmien z rasy Mandaloriánov a veríme, že nebude chýbať ani Grogu, ktorého však všetci poznajú pod názvom Baby Yoda. Milovníci sveta Star Wars sa tento rok môžu tešiť aj na seriál Obi-Wan Kenobi.

My Brilliant Friend – Season 3

HBO GO 

Tretia séria oceňovaného seriálu podľa bestselleru talianskej spisovateľky Eleny Ferrante by na HBO GO mala doraziť tento rok. Taliansky seriál si získal množstvo fanúšikov aj na Slovensku, kde ho na televízne obrazovky priniesla RTVS. Príbeh sleduje životnú cestu dvojice kamarátok Eleny Grecovej a Lily Cerullovej, ktoré vyrastajú na chudobnom juhu Talianska 50 rokov. Príbeh spracováva témy vzťahov a priateľstva, no tiež sociálnych rozdielov a vzdelávania.

Ozark Season 4

Netflix – 21. január

Výborný kriminálny seriál, ktorý sa vracia už so svojou štvrtou sériou. Hlavnou témou seriálu je pranie špinavých peňazí a drogový kartel. Okrem výborného príbehu, ponúka seriál aj viac ako slušné herecké výkony v podobe dvojice hlavných hercov Jasona Batemana a Laury Linney. Pokiaľ sa vám páčil seriál Breaking Bad, určite dajte šancu aj tomuto titulu.

Peaky Blinders Season 6

Netflix

V našom zozname nemôže chýbať ani poriadna gangsterka. Táto je z prostredia anglického Birminghamu zo začiatku 20. storočia. Krásne historické autá, dobová móda a perfektne napísané postavy, ktoré vás budú baviť. Peaky Blinders má zatiaľ natočených 5 sérií, no práve v prvej polovici tohto roka by sme sa mali dočkať vyvrcholenia seriálu v podobe šiestej série. Seriál svojim spracovaním a cestou hlavnej postavy veľmi pripomína kultový mafiánsky film Krstný otec.

Stranger Things Season 4

Netflix

Asi najznámejší seriál z dielne Netflixu. Stranger Things je fenomenálnym seriálom, ktorý sa inšpiroval popkultúrou 80. rokov. Filmy ako E.T. mimozemšťan, Star Wars, arkádové hry a dobová hudba z tých časov je skvelou dávkou nostalgie, pre ktorú treba tento seriál pozerať. Ústrednou témou je samozrejme sci-fi zápletka, no tým hlavným dôvodom, prečo je tento seriál taký obľúbený, je atmosféra. Dostupné sú zatiaľ tri série, ktoré budete chcieť vidieť na jeden šup. Štvrtá má doraziť práve tento rok.

Crown Season 5

Netflix – november 

Vynikajúci historický seriál o súčasnej anglickej kráľovnej sa na Netflix vráti v piatej sérii. Herečku Oliviu Colman vystrieda Imelda Staunton, ktorá si zahrá staršiu verziu kráľovnej Alžbety II. Opäť sa tak dočkáme politických intríg a kľúčových rozhodnutí, ktoré formovali moderné britské, ale aj svetové dejiny. Pokiaľ tento klenot ešte nemáte napozeraný, určite to napravte. Život najdlhšie vládnucej panovníčky za to rozhodne stojí. Piata séria bude pokrývať obdobie 90. rokov.

The Last of Us

HBO GO

Milovníci jednej z najlepších herných sérií sa dočkajú seriálového spracovania. Síce stále bez presného dátumu vydania, no za to s perfektným obsadením – Pedro Pascal ako Joel a Bella Ramsey ako Ellie. O hudbu sa postará rovnaký skladateľ ako pri hernej sérii –  Gustavo Santaolalla. Seriál bude sledovať dvojicu preživších na ceste post-pandemickou USA, kde vírus spôsobil, že sa ľudia začali premieňať na zombie.

The Lord of the Rings

Amazon Prime Video

Najočakávanejší seriál tohto roka je určite spracovanie The Lord of the Rings. Po vynikajúcej filmovej trilógii z pred dvadsiatich rokov, ktorá postavila latku vysoko, sa fanúšikovia sveta Pána prsteňov dočkajú nového spracovania, tentokrát formou seriálu. Ten by tak mohol umožniť detailnejšie spracovanie knižných momentov, ktoré vo filme chýbali.

Komentáre k článku