Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 5 min.
  • 31.8.2022

Televízory, za ktorými sa obzrie každý: Philips OLED+937 a OLED+907

Televízory, za ktorými sa obzrie každý: Philips OLED+937 a OLED+907
Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Televízory, za ktorými sa obzrie každý: Philips OLED+937 a OLED+907
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Spoločnosť TP Vision predstavila nové špičkové modely, televízory Philips OLED+937 a OLED+907. Pokračujú v nastolenej línii a prinášajú zariadenia s vysokou kvalitou obrazu a zvuku, ktoré zvýrazňujú inovatívne funkcie.

S televízormi značky Philips sa spája aj jedinečná technológia okolitého osvetlenia Ambilight, nechýba ani v aktuálnych novinkách. Je vylepšené a mala byť presnejšie zodpovedať dianiu na obrazovke.

Philips OLED+937

Obsah pokračuje pod reklamou

Vlajkový model sa dočkal vylepšenia v obraze i zvuku, čo potvrdzuje nedávne víťazstvo 65″ modelu v kategórii domáce kino EISA 2022. Kombinuje vylepšený systím výkonného spracovania AI Dual Engine zobrazeného pomocou najnovšieho panelu OLED EX so špeciálnou synchronizáciou tepla, vďaka čomu TV prináša svetelný výkon až do úrovne 1 300 nitov.

Umelá inteligencia pomáha aj pri spracovaní dynamického obrazu. Funkcia Advanced HDR. Tá optimalizuje HDR výkon mapovaním jednotlivých tónov v každej scéne samostatne namiesto priemerovania celej snímky.

OLED+937 je tiež jednou z prvých súprav vybavenými technológiou Philips Ambilight Next Generation. Tá namiesto rozdelenia zadných LED diód do skupín umožňuje individuálne ovládanie každej LED diódy. Takto získate širší rozsah farieb a presnejšie prispôsobenie obrazu na obrazovke. Výsledkom je výraznejšie navodenie dojmu, že obraz presahuje hranice obrazovky.

Ako je na tom audio? Zvukový systém Bowers & Wilkins, po prvý raz obsahuje samostatné ľavé a pravé bočné meniče na vytvorenie reálneho priestorového efektu 5.1.2 so zvýšeným výkonom 95 W. To už je výkon, ktorý bez problémov ozvučí aj veľkú halu vo vile, nielen bežnú slovenskú obývačku.

Kryt reproduktorov ostal integrovaný ako súčasť podstavca, tentokrát je potiahnutý látkou Kvadrat Audiomix na hornej aj prednej strane a špeciálne perforovanými saténovými kovovými mriežkami reproduktorov na každom konci.

Televízor môže slúžiť doslova ako umelecký kúsok v interiéri. Nový šetrič obrazovky, Aurora, kombinuje galériu vopred nahraných obrázkov a videí zobrazených spolu s funkciou Ambilight.

Nový model myslí aj na hráčov. Herný zážitok je na vysokej úrovni vďaka kompatibilite s technológiami G-sync a Free-sync Premium. Uvládanie uľahčuje vyhradený panel s hernými nastaveniami a nová funkcia VRR Shadow Enhancer, tá sa stará o optimalizáciu herného výkonu podľa zvolenej obnovovacej frekvencie.

Používateľov poteší dizajn, ten sa navrhoval s dôrazom špeciálne pre Európskych konzumentov. Nový panel OLED EX má úzky rámik, jeho minimálne kovové ohraničenie obrazovky pomáha ešte lepšie vyniknúť podsvieteniu Ambilight.

Philips OLED+937 65″ bude na Slovensku v predaji od septembra 2022 za odporúčanú cenu 3 499 eur.

Philips OLED+907

Nový model OLED+907 nadväzuje na obľúbený model OLED+903. Kvalitu obrazu zabezpečuje aj kombinácia výkonného spracovania 6. generácie P5 AI s najnovšou verziou panelu OLED EX. Aj v tomto prípade dostanete v modeloch s 55″ a 65″ maximálny jas 1 300 nitov.

Výrobca vybavil novú sériu špičkovým audiom od Bowers & Wilkins 3.1. Ponúka výkon 80 W so šiestimi vpredu umiestnenými meničmi, ktoré sú umiestnené na ľavej a pravej strane a v strede. Takto získate komplexnú zvukovú scénu s čistými dialógmi. Hlboké basy zabezpečuje veľký, vzadu umiestnený subwoofer podporovaný štyrmi pasívnymi žiaričmi.

Pre hráčov sú k dispozícii technológie Freesync Premium a G-Sync, pričom ponúkajú prehrávanie v rozlíšení 4K 120VRR v plnom rozlíšení (režim monitora).

Obsah pokračuje pod reklamou

Prémiový európsky dizajn zhmotňuje kompaktný kovový otočný stojan s plochou doskou s povrchovou úpravou v saténovom chróme, zatiaľ čo diskrétny zvukový kryt sa tiahne po celej šírke spodnej časti súpravy a je potiahnutý látkou Kvadrat Audiomix.

OLED+907 55″ bude v predaji za 1 999 eur, 65″ OLED+907 vás vyjde na 2 999 eur. Nové televízory si budete môcť kúpiť už v priebehu septembra 2022.