Reklama

Televízory Toshiba s integrovanou batériou?!

Marek Šimunek

Japonská spoločnosť Toshiba vo svojej tlačovej správe uviedla nový rad Power TV PC 1 v dvoch základných rozlíšeniach, ktoré okrem nových technológií pre lepší príjem signálu a lepšie zobrazenie na základe okolitých svetelných podmienok ako prvé prinášajú integrovanú batériu.

Toshiba LED TV

Aj keď sa môže zdať, že nový rad Power TV PC 1 bude vzhľadom na použitie dobíjateľnej batérie určený najmä na časté prenášanie, nie je tomu tak. Tento rad totižto bude poskytovať LED televízory s uhlopriečkami 24” a 32”. Predurčenie týchto televízorov je teda skôr pre miesta alebo trhy, kde môže dochádzať k výpadku elektrickej energie, pričom integrovaná batéria by mala zabezpečiť novým TV Toshiba energiu na 2 hodiny prevádzky bez elektriny. Ako Toshiba vo svojej tlačovej správe uviedla, batéria má dostatok energie na spokojné sledovanie štandardného futbalového zápasu. Čo však, ak sledujete vysielanie pomocou satelitu alebo set-top-boxu, ktoré sú na elektrickej energii závislé? Neostane vám nič iné ako využitie niektorého zo záložných zdrojov, používaných najmä pri PC.

Toshiba LED Power TV

Okrem integrovanej batérie bude nový rad Power TV od Toshiby vybavený aj novými technológiami ako “auto signal booster” pre automatické zvyšovanie signálu v prípade slabšieho pokrytia televíznym signálom a technológiou “auto view”, ktorá zabezpečí najlepšie zobrazenie v závislosti od okolitých svetelných podmienok. Okrem nového radu televízorov s integrovanou batériou predstavila Toshiba aj svoju novú vlajkovú loď medzi LED televízormi, ktorou sa stane model 55ZL800. Ten okrem použitia LED technológie disponuje samozrejme aj 3D zobrazením a o kvalitný obraz sa na uhlopriečke 55” bude starať najnovší výkonný multiprocesor CEVO Engine.

Zdroj: www.techgadgets.in, www.engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.