Reklama

Televízor s OS Android: Fikcia alebo skutočnosť?

Roman Calík

To, že si Android nemilosrdne razí cestu k najpoužívanejšiemu operačnému systému v telefónoch je známe. Ale Android od Google v telke?

LAVA Scandinavia

Server BGR (Boy Genius Report) uviedol zaujímavú správu o televízore, ktorý bude interaktívnejší, ako ktorýkoľvek doteraz. Bude totiž obsahovať operačný systém Android od Google, ktorý poznáme najmä z mobilných telefónov, napríklad HTC Desire. Za novým televízorom s označením Scandinavia, stojí švédsky výrobca so zaujímavým názvom People of Lava.

Televízor s aplikáciami?

Síce novinka neponúkne 3D, o ktorom momentálne počuť od všetkých výrobcov televízorov, zato  vyplní medzeru na trhu, kde stále chýba plne interaktívny televízor. Predstavte si, že sa cez televízor pripojíte na internet, pozriete si vašu obľúbenú destináciu prostredníctvom Google Maps, prečítate si e-maily, napíšete status na Facebook, či jednoducho si stiahnete aplikáciu, ktorá vám práve bude chýbať… toto všetko totiž LED Full HD televízor Scandinavia dokáže. V ponuke bude v uhlopriečkach 42, 47 a 55 palcov a bude ukrývať 833MHz procesor SOPC100 (Cortex A8). Táto Google telka samozrejme nemôže zostať bez klávesnice, preto v predajnom balení bude k dispozícii aj bezdrôtová klávesnica.

LAVA Scandinavia

Za dvetisíc europeňazí…

A kedy by sa váš sen o Google televízore mohol stať skutočnosťou? Interaktívny televízor People of Lava Scandinavia by mal byť dostupný od septembra 2010 za cenu začínajúcu na 2 000 €. Na Slovensku si však tento zázrak pravdepodobne len tak nekúpite, preto si už teraz radšej rezervujete letenky do Švédska a okrem nového televízora Scandinavia sa možno zamilujete aj do samotnej Škandinávie…

LAVA Scandinavia Google Maps

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.