Reklama

Telekom už pokryl s LTE celú Bratislavu

Roman Calík

Dnes Telekom spustil LTE v posledných dvoch častiach Bratislavy – Petržalka a Staré mesto. Pokryl tak podľa plánu kompletne celú Bratislavu, pričom vo väčšine lokalít si môžete užívať najvyššie rýchlosti.

V stredu 9. apríla 2014 Telekom komerčne spustil prvé lokality Bratislavy, kde ste si mohli užívať rýchlosti LTE až do teoretických 150 Mbit/s. Operátor odhadoval, že celú Bratislavu pokryje približne v období jedného mesiaca. Dnes, t.j. 23. mája 2014 dokončil spustenie LTE v posledných lokalitách – Petržalka a Staré mesto, a tak si naplno LTE užijete už v celej Bratislave.

Pozrite si: Telekom spúšťa LTE v Bratislave

V predchádzajúcich týždňoch bola nová LTE sieť postupne zapínaná v lokalitách: Karlova Ves, Dúbravka (9. 4.), Ružinov (16. 4.), nasledovali Nové Mesto a Rača (24. 4.), Kramáre (29. 4), Vajnory, Vrakuňa, Podunajské Biskupice a Trnávka (6. 5.), Devínska Nová Ves, Devín, Jarovce, Rusovce, Čunovo, Záhorská Bystrica a Mariánka (13. 5.).

LTE Telekom v Bratislave
Namerané rýchlosti LTE v Bratislave ešte pred komerčným spustením.

Na väčšine územia Bratislavy si môžete LTE užívať v najvyšších teoretických rýchlostiach pre download 150 Mbps a pre upload 50 Mbps. V okrajových lokalitách Devínska Nová Ves, Devín, Jarovce, Rusovce, Čunovo, Záhorská Bystrica a Marianka, ktoré boli pokryté LTE v pásme 800 MHz, sú teoretické rýchlosti rovnaké ako v iných častiach Slovenska, t.j. 73/25 Mbps.

ostrý test LTE Telekom v Bratislave
LTE sme naostro merali aj v redakcii TECHBOX

Ak vás zaujíma, ako LTE v Bratislave funguje v praxi, prečítajte si najnovšie číslo časopisu TECHBOX 5-6/2014 s ostrým testom LTE. Behali sme po Bratislave a merali sme LTE rýchlosti v štyroch lokalitách, pričom v každej sme urobili 5 meraní v rôznych častiach. Prezradíme, že priemerný upload zo všetkých 20 meraní bol až 36,11 Mbps. Tak čo, ste zvedaví, aký sme dosiahli priemerný download?

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.