Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Telekom predstavil vlastné smartfóny T Phone, sú lacnou vstupenkou do sveta 5G

Telekom predstavil vlastné smartfóny T Phone, sú lacnou vstupenkou do sveta 5G
Stanislav Vinc
Telekom predstavil vlastné smartfóny T Phone, sú lacnou vstupenkou do sveta 5G

V rámci kampane „5G do každého vrecka“ prichádza Slovak Telekom spolu so sesterskými operátormi z okolitých krajín s dvojicou vlastných 5G smartfónov. Novinky T Phone a T Phone Pro majú byť najlacnejšími 5G smartfónmi v ponuke, pričom v rámci pomeru cena-výbava dvíhajú latku aj v ďalších parametroch.

Aktuálne má Telekom vo svojej ponuke už viac ako 60 smartfónov podporujúcich 5G siete. Hoci už istú dobu nejde iba o tie najdrahšie vlajkové modely, na opačnej strane cenového spektra sa ešte stále našlo miesto pre ďalšiu dvojicu modelov. K vydávaniu telefónov pod vlastnou značkou sa operátor vrátil po niekoľkých rokoch.

Základný model T Phone ponúka 6,52″ HD+ displej s výrezom v tvare kvapky, v ktorom je umiestnený 5 Mpx fotoaparát. Na zadnej strane má 50 Mpx hlavný fotoaparát doplnený o 2 Mpx makro fotoaparát, 2 Mpx snímač hĺbky obrazu a samozrejme LED blesk.

Obsah pokračuje pod reklamou

Poháňať tento model bude čipset MediaTek Dimensity 700 s 8-jadrovým procesorom (2x 2,2 GHz + 6x 2 GHz) dopĺňaný 4 GB RAM. Interné úložisko má v tomto prípade kapacitu 64 GB a batéria zas 4 500 mAh, pričom jej nechýba ani podpora rýchleho nabíjania výkonom 15 W.

Vyšší model T Phone Pro disponuje 6,82″ HD+ displejom, nad ktorým sa nachádza 16 Mpx selfie fotoaparát. Zadnú stranu fotoaparátov tvorí 50 Mpx hlavný snímač, 5 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, 2 Mpx makro fotoaparát a 2 Mpx snímač hĺbky obrazu (+ LED).

Vyšší model poháňa identický čipset ako základný model T Phone, avšak v tomto prípade za asistencie 6 GB RAM. Väčšia bude aj interná pamäť začínajúca na 128 GB a batéria, ktorá tu pri identickom výkone nabíjania ponúka kapacitu 5 000 mAh dokonca aj s bezdrôtovým nabíjaním, čo v tejto cenovej kategórii rozhodne nie je bežné.

Obe smartfóny majú na pravej strane umiestnený snímač odtlačkov s magentovou potlačou. Nechýba im ani 3,5-mm audio jack a slot pre microSD karty až do kapacity 2 TB, pričom obe bežia na operačnom systéme Android 12. Smartfóny disponujú aj odolnosťou voči striekajúcej vode a prachu na úrovni certifikácie IP52. Podporu NFC pre bezkontaktné platby však ponúkne iba model T Phone Pro.

Deutsche Telekom v rámci skupiny celkovo 9 krajín, kde boli dnes tieto smartfóny predstavené, pri ich vývoji spolupracoval aj priamo so spoločnosťou Google. Výsledkom toho je nielen fakt, že smartfóny poháňa čistý operačný systém Android, ale aj benefit pre zákazníkov v podobe 100 GB kapacity v službe Google One na 3 mesiace zadarmo.

T Phone a T Phone Pro nebudú voľne v predaji a preto ich trhovú cenu nepoznáme. Cena, za ktorú si ich budete môcť kúpiť, sa odvíja od vybraného paušálu.

Smartfóny dorazia do ponuky už 5. októbra a objednať si ich bude možné aj cez e-shop či linku podpory. Obzrieť si ich naživo bude možné priamo v kamenných predajniach operátora a doobjednať si k nim bude možné aj farebný recyklovateľný obal, transparentný obal, ochranné sklo či poistenie proti poškodeniu.

V redakcii už aktuálne máme k dispozícii model T Phone Pro, ktorý pre vás naplno otestujeme. Prvé dojmy z neho schopností môžete očakávať už čoskoro.

Telekom naďalej pokračuje v rozširovaní svojej 5G siete na Slovensku a prostredníctvom roamingových partnerov aj v zahraničí. V priebehu septembra na jeho mapu pokrytia pribudli Malacky, Galanta, Hlohovec, Šaľa, Štúrovo, Žilina (cca 2/3) a ďalšie mestské časti a obce v okolí Košíc. K dnešnému dňu je tak aktuálne 5G od Telekomu dostupné v 13 mestách a 40 obciach.

V zahraničí sa zákazníci Telekomu môžu k 5G sieti pripojiť v Poľsku (Plus GSM), Rakúsku (Orange A/3), Izraeli (Orange ISR), Južnej Kórei (SK Telecom), Turecku (AVEA), UAE (du) a Veľkej Británii (O2).