Reklama

Telekom predstavil Internet v lietadle Beta, služba je zatiaľ zdarma

Zdroj | xfw-spotter.blogspot.com
Juraj Recký
Zdroj | xfw-spotter.blogspot.com
Zdroj | xfw-spotter.blogspot.com

Pripojenie na internet počas letu stále nie je samozrejmosťou. Telekom však spravil prvý krok k tomu, aby sa tento stav zmenil. Ponúka službu Internet v lietadle Beta.

Telekom spustil novú službu Internet v lietadle Beta. Je dostupná na palubách leteckých spoločností Lufthansa, Austrian Airlines a Eurowings a umožňuje využívať dátové služby operátora počas letov po Európe.

Ako naznačuje názov, zatiaľ ide len o pilotnú prevádzku, alebo ak chcete verejné testovanie. Aj preto je Internet v lietadle Beta do 29. februára 2020 pre zákazníkov Telekomu zdarma. Pripojenie počas letu je do rýchlosti 600 kbps. Táto rýchlosť je vhodná na bežné surfovanie na internete, či komunikáciu mailom alebo komunikačnou aplikáciou. Na sťahovanie väčších objemov dát alebo stremaovanie videa sa nehodí.

Služba funguje prostredníctvom Wi-Fi, je dostupná len počas letu, pri vzlete a pristávaní sa surfovať nedá, a aktivujete ju v aplikácii Telekom. Stačí si aplikáciu aktualizovať na najnovšiu verziu, nájsť Internet v lietadle Beta pod ikonkou „služby“ a prejsť pár jednoduchými krokmi aktivácie. Pre aktiváciu služby sa nemusíte nikde zvlášť prihlasovať ani kontaktovať Telekom. Jedinou podmienkou je mať aktívny mesačný program, buď mobilný paušál alebo služby pevnej siete.

Dátovanie počas letu nie je obmedzené objemom dát ani časom. Jediným obmedzením môže byť rýchlosť pripojenia. Po nastúpení do lietadla si po vyzvaní posádkou aktivujete letový režim. Po dosiahnutí letovej hladiny otvoríte aplikáciu Telekom, zapnete službu a môžete surfovať. Letový režim na smart zariadení nie je potrebné vypínať, služba beží počas aktivovaného režimu.

Či a kedy sa služba rozšíri o ďalšie letecké spoločnosti je v tomto momente otázne. Operátor sa spolupráci nebráni, no zo strany leteckej spoločnosti je potrebná úprava lietadiel. Tá sa pohybuje rádovo v 100-tisícoch EUR na lietadlo. Telekom k službe Internet v lietadle Beta spustil aj samostatnú stránku so všetkými potrebnými informáciami.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.