Reklama

Telekom pokrýva s LTE už 44% Slovenska

Roman Calík

Telekom je s pokrývanim svojej 4G siete stále najrýchlejší. Aktuálne má LTE už v 53 mestách a ich okolí. Chcete vedieť, ktoré mestá pribudli v poslednom období?

Telekom aktuálne pokrýva  53 miest a ich okolie. V priebehu septembra operátor LTE sieťou pokryl mestá Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto a Púchov. Novú 4G sieť si tak môžu užívať zákazníci operátora vo všetkých krajských mestách, v desiatkach okresných miest, ale aj v ich okolí, kde pribudli aj ďalšie obce. Medzi ne patria napríklad obce pri Bánovciach nad Bebravou, a to Horné Naštice, Prusy, Veľké Chlievany alebo pri Bytči, a to obce ako Jablonové, Jasenica, Kotešová, Maršová-Rašov, Plevník-Drienové či Predmier. Kompletné pokrytie nájdete na aktualizovanej mape pokrytia: http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/servis-pre-vas/mapa-pokrytia/

Pozrite si: Telekom spúšťa LTE v Bratislave

LTE Telekom v Bratislave
Testovanie rýchlostí LTE ešte pred komerčným spustením v Bratislave

V priebehu septembra pribudlo pokrytie aj v týchto menších lokalitách: Alžbetin Dvor, Borinka, Dohňany, Grinava, Hlboké nad Váhom, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Limbach, Lozorno, Malinovo, Most pri Bratislave, Nesluša, Nová Dedinka, Podvažie, Považská Teplá, Praznov, Predmier, Púchov, Slovenský Grob, Tomášov, Veľký Biel, Viničné, Vinosady a Zálesie.

ostrý test LTE Telekom v Bratislave
Meranie LTE v Bratislave naostro redakciou TECHBOX

Zaujímavé je aj číslo modelov, ktoré podporujú 4G. V Telekome je ich už viac ako 50. Ak ste v pokrytí, máte 4G smartfón, vymeníte si 4G SIM kartu, vyskúšajte si, ako vám s vaším dátovým programom fičí 4G. Môžete si to vyskúšať napríklad vďaka bezplatnej Android, iOS alebo Windows Phone aplikácii Speedtest.net by Ookla, ktorú v redakcii používame taktiež.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.