Reklama

Telekom mení roaming a má nový program Happy roaming s dátami za 2 €

Števo Porubský

Telekom predstavuje novú roamingovú ponuku na tohtoročnú dovolenkovú sezónu. Základom je nový program Happy roaming aj s 10 MB dát na surfovanie za 2 € mesačne, no znížili sa ceny hovorov, zmenili sa zóny a zjednotili niektoré ceny.

 Telekom

Happy roaming

Happy roaming sa bude predávať ako doplňujúci balíček za 2 € mesačne, no na všetky hovory s cenou 0,13 €/min. sa uplatňuje minútová tarifikácia! Súčasťou balíčka je aj služba Happy Free Data, ktorá obsahuje 10 MB dát pre využitie internetu v Zónach 1 a 2 počas troch mesiacov. Ak si týchto 10 MB dát miniete a neaktivujete si ďalší balíček, prenos dát bude zastavený. Aktivovať službu je možné cez SMS s textom „HAPPY ROAMING“ na číslo 12323. Službu Happy roaming je možné aktivovať s programami Happy, Podľa seba, Viac a Relax, Program 40 a Naj 200. Deaktivácia služby je bezplatná, pričom k deaktivácii dôjde k poslednému dňu zúčtovacieho obdobia, v ktorom účastník požiadal o deaktiváciu.

 

Nové rozdelenie zón pre Happy roaming

Telekom po novom pre roaming rozdelil svet na 4 zóny a zjednotil ceny odchádzajúcich i prichádzajúcich hovorov pre väčšinu z daných krajín:

Zóna 1

 • 0,13 €/min. hovor
 • 0,13 €/SMS

Krajiny: EÚ a Švajčiarsko, Nórsko, Island, Lichtenštajnsko a už aj Chorvátsko

 

Zóna 2

 • 1 €/min. hovor
 • 0,39 €/SMS

Krajiny: Albánsko, Andora, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Čierna hora, Egypt, Faerské ostrovy, Hongkong, Čína, Izrael, Japonsko, Kosovo, Macedónsko, Moldavsko, Normanské ostrovy, Rusko, San Maríno, Srbsko, Singapur, Turecko, Ukrajina, USA

 

Zóna 3

 • 2 €/min. hovor
 • 0,39 €/SMS

Krajiny: Austrália, Brazília, Filipíny, India, Juhoafrická republika, Kanada, Katar, Malajzia, Maroko, Mexiko, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Thajsko

 

Zóna 4

 • 4 €/min. odchádzajúci hovor a 2 €/min. prichádzajúci hovor
 • 0,39 €/SMS

Krajiny: Afganistan, Alžírsko, Antigua a Barbuda, Argentína, Azerbajdžan, Bahamy, Bahrajn, Bangladéš, Belize, Benin, Bermudy, Bolívia, Burkina Faso, Burundi, Čile,  Demokratická republika Kongo, Dominikánska republika, Ekvádor, Etiópia, Fidži, Francúzska Polynézia, Gambia, Ghana, Guatemala, Honduras, Indonézia, Irán, Irak, Jamajka, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Kapverdy, Kazachstan, Keňa, Kirgizsko, Kolumbia, Kórejská republika, Kostarika, Kuba, Kuvajt, Libanon, Libéria, Lýbia, Macao, Madagaskar, Maledivy, Maurícius, Mongolsko, Mozambik, Namíbia, Nový Zéland, Nigéria, Omán, Pakistan, Panama, Paraguaj, Peru, Pobrežie slonoviny, Salvádor, Senegal, Sejšelské ostrovy, Sierra Leone, Sudán, Sýria, Tadžikistan, Tajvan, Tanzánia, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turkmenistan, Uganda, Uruguaj, Uzbekistan, Vietnam, Zambia

Pozn.: Cena MMS je pre všetky zóny účtovaná sumou 0,3953 €/MMS.

 

Internet v mobile v zahraničí

Telekom prináša zaujímavý prístup pre surfovanie v zahraničí – vraj sa už nemusíte obávať o nevedomé používanie internetu. Pri ceste do zahraničia budete mať štandardne vypnuté čerpanie dát, no keď sa pokúsite získať prístup na internet, budete presmerovaní na bezplatnú stránku s voliteľnými nastaveniami. Pre EÚ a ďalšie vybrané krajiny budú platiť štyri balíčky s týmito parametrami:

 • Balíček Hodina za 2 € bude platný 1 hodinu a na surfovanie v Zóne 1 dostanete 10 MB.
 • Balíček Deň za 5 € bude platný 24 hodín a na surfovanie v Zóne 1 dostanete 30 MB.
 • Balíček Týždeň za 15 € bude platný 1 týždeň a na surfovanie v Zóne 1 dostanete 100 MB.
 • Balíček Neobmedzený za 25 € bude platný 1 týždeň a na surfovanie v Zóne 1 dostanete 100 MB, po prečerpaní ktorých môžete ďalej surfovať, no len s rýchlosťou 64 kbps.

Pre krajiny mimo Európskej únie v Zóne 2 (USA, Srbskou, Turecko, Egypt, Tunis) bude k dispozícii balík Plus: 30 MB dát na 1 týždeň za 15 €. Balík platí súčasne aj v Zóne 1.

 

Limit pre bezpečnosť

Úplnou novinkou bude nastavenie cenového limitu a čerpanie dát cez profil web roaming. Dáta jednoducho čerpáte za ich štandardnú cenu (napríklad pre EÚ platí v súčasnosti 0,84 €/MB, od 1.7.2012 suma 0,54 €/MB). Môžete si však ešte pred cestou zvoliť maximálny limit, ktorý nechcete prekročiť v rozmedzí od 20 do 200 €. Po jeho dosiahnutí si ho môžete zvýšiť, alebo vybrať balíček dát. Pokiaľ sa nijako nerozhodnete, prenosy dát budú zastavené.

 

Zdroj: Telekom

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.