Reklama

Telekom má vo svojej ponuke nový Paušál pre Nepočujúcich šitý priamo na mieru

Števo Porubský

Na Slovensku tvoria Nepočujúci asi 1 % obyvateľstva. Ide o závažné zmyslové postihnutie, ktoré navonok často nevidíme. Niektorí ľudia sa ako Nepočujúci narodia, iní stratia sluch postupne alebo v dospelosti. Väčšina z nich má isté zvyšky sluchu, ktoré môžu v každodennom živote využiť.

Na Slovensku sa približne polovica sluchovo postihnutých detí vzdeláva v špeciálnych školách a polovica je integrovaná do bežných škôl. Z tisíc detí sa narodí jedno nepočujúce a približne tri s menšou poruchou sluchu. Viac ako 80 % týchto porúch je vrodených alebo získaných počas prvých 10 dní po narodení. Mnohé rodiny, v ktorých sa narodí sluchovo postihnuté dieťa, nevedia, ako fungovať s hendikepom svojho dieťaťa. Spoliehajú sa, že špeciálnu starostlivosť dostanú ich deti v škôlke alebo škole, čo je však už neskoro. Pri rozvoji reči a intelektových schopností je totiž obzvlášť dôležité obdobie do 3 rokov. Ak sa vtedy starostlivosť zanedbá, môže sa dieťaťu zabrzdiť reč a nemusí byť nikdy schopné plnohodnotne komunikovať.

 Paušál pre Nepočujúcich

Paušál pre Nepočujúcich

Telekom má preto vo svojej ponuke nový Paušál pre Nepočujúcich šitý priamo na mieru. Program obsahuje neobmedzené SMS a internet v mobile spolu s 20 voľnými minútami do všetkých sietí za cenu 12,00 € mesačne. Hovory do mobilnej siete Telekomu a do národných pevných sietí nad rámec voľných 20 minút bude spoplatnená sumou 0,403 €/min. v špičke, resp. 0,0806 €/min. mimo špičky. Program Paušál pre Nepočujúcich si môže aktivovať každý, kto je podľa rozhodnutia príslušného Úradu práce sociálnych vecí a rodiny uznaný za sluchovo postihnutého. Program Paušál pre nepočujúcich si môže aktivovať každá osoba, ktorá je podľa rozhodnutia príslušného Úradu práce sociálnych vecí a rodiny uznaná za sluchovo postihnutú. Mimochodom, Telekom používa pri slove Nepočujúci veľké N na znak spolupatričnosti k tejto komunite. Viac o tom, ako pomáha Nepočujúcim, nájdete na www.rozumiemenepocujucim.sk.

 Paušál pre Nepočujúcich

Zdroj a foto: Telekom

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.