Reklama

Telekom má nové T Phone 2, okrem ceny prekvapujú výbavou

Števo Porubský

Sú lacné, vôbec nie škaredé, prekvapivo vybavené a pomerne dlho vydržia. Zariadenia s logom Telekomu sú v predaji aj na Slovensku už nejaký ten rok a dnes prichádza ich obmena.

T Phone pre rok 2024 majú podobný dizajn, ale novší a lepší hardvér. Samozrejmosťou je 5G pripojenie aj pre lacnejšiu verziu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Telekom svoje prvé smartfóny T Phone na Slovensku predstavil pred necelými dvomi rokmi na jeseň 2022 v rámci kampane „5G do každého vrecka“. Odvtedy sme sa dočkali ich updatu minulý rok a dnes aj updatu tohtoročného. Telekom sa pochválil, že T Phony, resp. jeho privátna značka sa dostal do prvej 5 najpredávanejších značiek v Telekome a zároveň 10. najpredávanejšie zariadenie v 2023. Bodaj by aj nie, za rozumnú cenu ponúkali celkom slušný hardvér.

Po novom sa snaží Telekom dbať aj na ekológiu a s touto myšlienkou sú vyrobené aj obe novinky T Phone 2 a T Phone 2 Pro. „Oba excelujú v kategórii udržateľnosti a majú výborné výsledky v Eco Ratingu.
T Phone 2 skóruje na úrovni 88/100 a T Phone 2 Pro dosiahol 84/100. Okrem toho sú obe zariadenia označené značkou „Green Magenta“ Deutsche Telekomu,“ píše operátor vo svojej správe.

Plusom je, že T Phony budú stále cenovo veľmi výhodné, no hardvérovo vcelku zaujímavé pre široké spektrum používateľov, hlavne tých nenáročných a tých, ktorí nepotrebujú pred ostatnými ukazovať, že majú iPhone či najnovšiu skladačku od Samsungu.

Bonusom je, že vďaka spolupráci Deutsche Telekomu a Google majú všetci majitelia T Phone a T Tablet 100 GB dát cez Google One. Škoda len, že len na 3 mesiace a potom je nutné si za službu platiť. 100 GB balík ale stojí len 1,99 € mesačne, čo nie je vôbec veľká suma a vždy viete, že máte svoje dáta zálohované.

T Phone 2

Základný model brandovaných smartfónov od Telekomu ponúkne väčší 6,6″ displej s rozlíšením Full HD+, teda 1 080 x 2 340 px a 120 Hz frekvenciu. O chod sa bude starať novší čipset Snapdragon 6 Gen. 1 s 6 GB RAM a 128 GB internou pamäťou. Tú je ale možné rozšíriť microSDXC kartou do kapacity 2 TB!

Batéria ponúkne kapacitu5 000 mAh, čo je rovnako ako v minuloročnom modeli. Poteší aj 15 W nabíjanie cez USB-C, bezdrôtové nabíjanie chýba. Nechýba ale 3,5 mm audio port či podpora 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2, NFC či GPS a ďalšie pozičné systémy. Operačným systémom je Android 14 s možnosťou updatu na Android 15 ešte tento rok. Po novom bude T Phone 2 aj dual SIM (eSIM a nano SIM)!

Na zadnej strane je okrem loga Telekomu aj trojica šošoviek. Nečakajte ale extrémne čísla. Hlavný fotoaparát má opäť 50 Mpx rozlíšenie a elektronickú stabiizáciu, sekunduje mu 2 Mpx makro fotoaparát a 2 Mpx snímač hĺbky ostrosti. Nad displejom je opäť 8 Mpx webkmera.

Telo má rozmery 167,5 mm x 77,4 mm x 9,1 mm a hmotnosť 206 gramov. Nový T Phone 2 je tak veľmi podobný minuloročnému modelu. Celkom nová bude ale farba, bude matná strieborná Artic Gray. Telo je odolné voči ošpliechaniu vodou – IP54. Základná cena je 159 €, no k paušálu ho môžete mať od 1 €.

Obsah pokračuje pod reklamou

T Phone 2 Pro

Podstatne zaujímavejší model od Telekomu je smartfón T Phone s dodatkom Pro. Je síce podobne veľký, ale má až 6,8″ Full HD+ 120 Hz displej. Na rozdiel od modelu T Phone 2 bude verzia Pro bude mať AMOLED displej. Aj vďaka nemu je tenší.

Novinka bude taktiež bežať na 4 nm Snapdragone 6 Gen.1 s 8 jadrami, no tu už nájdete 8 GB RAM a 256 GB pamäť. Aj tú je možné rozšíriť microSDXC kartou do 2 TB. T Phone 2 Pro má navyše ale Wi-Fi 6/6E a Bluetooth 5.2

T Phone 2 Pro bude aj ako Dual SIM, zvládne eSIM a fyzickú SIM. Všetko bude poháňať 5 000 mAh batéria, ktorú bude možné nabíjať 25 W výkonom, plus poteší aj 15 W bezdrôtové nabíjanie. To nižší model nemá.

Fotoaparáty budú najväčším rozdielom. Hlavný má 50 Mpx, no je uložený pod stabilizovanou optikou. Sekunduje mu navyše 5 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a rovnaká dvojica 2 Mpx snímačov ako má T Phone 2 – jeden ma makro zábery, druhý na snímanie hĺbky poľa. Nad displejom je 16 Mpx webkamera.

Nová bude aj farba – Azurite Blue, matná tmavá modrá. Telo má rozmery 168,7 mm x 77,9 mm x 8,5 mm, hmotnosť dosahuje 198 gramov. Základná cena je 249 €, no k paušálu ho môžete mať od 1 €.

Oba nové smartfóny T Phone sa začínajú predávať od 23. mája tohto roku (mimochodom, súčasne až na 10 trhoch sveta). Dostupné budú pre voľný predaj, ale hlavne pre paušály, kde obe novinky začínajú od 1 €.

PaušálT Phone 2T Phone 2 Pro
SpojenieAkontácia1€109€
Mesačne6€5€
RelaxAkontácia1€79€
Mesačne4€5€
KompletAkontácia1€39€
Mesačne2€5€
PerfektAkontácia1€1€
Mesačne1€2€
NekonečnoAkontácia1€1€
Mesačne1€1€
ProAkontácia1€1€
Mesačne1€1€

Mimochodom, T Phone 2 a T Phone 2 Pro budú dostávať mesačné softvérové a bezpečnostné aktualizácie (SMR), aj Google System updaty najbližšie tri roky. Vo štvrtom a piatom roku budú aktualizácie vydávané na štvrťročnej báze. Zároveň dostanú oba modely dva veľké upgrady operačného systému, teda Androidu 15 a 16.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.