Reklama

Telekom má celkom nové paušály! Ponúknu toho viac ako predošlé?

Števo Porubský

Slovak Telekom po troch rokoch predstavil celkom nové portfólio paušálov. Tie doterajšie, resp. ešte stále súčasné T Paušály, zaniknú a prídu nové. Telekom ich nenazval nijak špeciálne, zato prezentáciu mali špeciálnu.

Nové programy majú zaujať hlavne jednoduchosťou a prehľadnosťou, čo tým súčasným už tak celkom chýba. Navyše ponúknu viac dát a neobmedzené volania budú takmer u všetkých v základe.

Obsah pokračuje pod reklamou

Telekom má v súčasnosti také množstvo paušálov, že ich radšej ani nezobrazuje na svojom webe naraz. Namiesto toho vám ponúkne 4 vybrané, k ďalším sa dopátrate len veľmi ťažko. Pritom je k dispozícii podľa cenníka až 17 rôznych T paušálov, od T Základ 12 až po T Nekonečno Max za 70 € mesačne.

To sa kompletne zmení a k dispozícii ostane už len 6 paušálov pre bežných zákazníkov a 6 paušálov pre biznis zákazníkov. O2 aj Orange svoje ponuky taktiež zosekali a obaja najväčší konkurenti ponúkajú už len niekoľko paušálov, Telekom ide akoby v ich stopách, hoci nie tak celkom. Má vlastnú filozofiu.

Už len to, že paušály boli predstavené formou vernisáže v Novej Cvernovke, pomocou obrazov, ktoré vytvorila umelá inteligencia Midjourney so zadaním od ChatGPT. Jednotlivé obrazy ku konkrétnym paušálom prezentoval Michal Szulanyi z Tribe.House.

Čo je nové?

Telekom stavil na to, čo ľudia radi počúvajú – nekonečno. Podľa operátora „každý paušál už obsahuje nekonečný prvok pripojenia.“

Inou novinkou je, že v každom mesačnom programe zákazníci nájdu Magio TV v nejakej forme. Najnižší paušál bude obsahovať Magio TV Štart s 10+ TV stanicami, stredná trieda paušálov bude obsahovať nový Magio TV Štart Plus variant s 35+ TV stanicami a dvojica najvyšších paušálov bude obsahovať Magio TV Štart Extra s 50+ TV stanicami. Tu okrem filmových a dokumentárnych nájdete aj aj exkluzívny šport. Súčasťou služby je aj 7-dňový archív a programy je možné sledovať v rámci celej EÚ.

Ak máte v rodine viac programov, môžete si vytvoriť Magenta 1, v rámci ktorej môžete darovať jej príslušníkom 2x toľko minút a SMS, vrátane extra dát, koľko máte v programe. Konkrétne pri najnižšom paušále bude zdvojnásobený objem minút, SMS i dát. Pri druhom až štvrtom paušále sa zdvojnásobí objem dát, ktoré je možné darovať. Dvojica nekonečných paušálov dostane v skupine 50 a 80 GB dát na darovanie.

Ak sa zaviažete, získate bonus vo forme extra dát, alebo kupónu na príslušenstvo, pretože paušál bez viazanosti má rovnakú cenu. To isté od dnes platí aj pre nových zákazníkov T paušálov. Ak ste neviazaní, mesačný poplatok sa vyrovná s tým nižším, s viazanosťou.

S viazanosťou nových paušálov získate bonus na zariadenie, ale ešte aj spomínané bonusy navyše. Zákazníci s nižšími paušálmi dostanú 1 alebo 2 GB mesačne navyše, zákazníci s nekonečnými dátovými paušálmi za 30 € kupón na príslušenstvo, ktorý možno uplatniť jednorazovo počas 24 mesiacov na predajni alebo cez partnerský e-shop Telekomu.

Operátor bude aj naďalej ponúkať dotácie na telefóny, tablety, wearables či iné zariadenia. Dotácie budú odstupňované podľa výšky paušálu, pre najvyšší paušál má platiť akási extra vysoká dotácia. K dispozícii má byť aj poistenie zariadenia, pričom najvyšší paušál ho dostane bezplatne. Ďalšie paušály budú mať zvýhodnenú cenu 6 €, resp. 7 € mesačne.

Viac dát, vyššie ceny

Z ponuky zmiznú ultralacné programy za 12, 15 mesačne. Najnižším programom bude paušál Spojenie za 16 € mesačne. Dostanete k nemu 200 minút a SMS správ, 2 GB dát a Magio TV Štart. Ak presurfujete dáta, s balíkom Vždy online môžete surfovať prakticky donekonečna, ale nižšou rýchlosťou 512 kbit/s. Magenta 1 benefity nájdete v tabuľke nižšie. Paušál je o 1 € drahší ako súčasný T Základ 15, no ten má len 750 MB dát a 150 minút/SMS.

Druhým paušálom je Relax. Za 24 € mesačne ponúkne nekonečné hovory a SMS, ale aj 6 GB dát plnou rýchlosťou, resp. nekonečno s rýchlosťou 512 kbit/s s balíkom Vždy online. Súčasťou paušálu je aj Magio TV Štart Plus. Súčasný paušál T Ideál 24 má rovnakú cenu, ale iba 4,5 GB voľných dát. Tu sa teda zmena výrazne oplatí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tretím v poradí je paušál Komplet. Za 32 € mesačne dostanete nekonečné hovory, SMS aj dáta. Teda dáta takmer. Tu je k dispozícii plnou rýchlosťou 15 GB dát, po ich spotrebovaní sa rýchlosť zníži na 3 Mbit/s. Aj tento paušál sa podobá so súčasným T paušálom, konkrétne T Nekonečno 33. Ten je o 1 € drahší, ale má 16 GB plnou rýchlosťou. Po ich prečerpaní však rýchlosť klesne na 1 Mbit/s. nový paušál má tak viac výhod, nehovoriac o bonusoch uvedených v tabuľke nižšie. Súčasťou aj tohto paušálu je aj Magio TV Štart Plus.

Ešte vybavenejším paušálom je Perfekt. Stojí 40 € mesačne, pričom má to isté, čo paušál Komplet, ale plnou rýchlosťou môžete prečerpať 30 GB dát. Potom ale rýchlosť neklesne na 3, ale na 10 Mbit/s a surfovať môžete ďalej takmer donekonečna. Tento program sa minimálne cenou podobá na T Nekonečno 39 za 39 € mesačne, no len s 25 GB dátami plnou rýchlosťou a následným poklesom prenosov na 1 Mbit/s.

Ešte vyšším paušálom je novinka Nekonečno. Môžete ho mať za 50 € mesačne, pričom všetko máte nekonečné, vrátane dát, ktoré nemajú obmedzenia objemu plnou rýchlosťou. Navyše získate Magio TV Štart Extra a výhodnejšie poistenie prípadného zariadenia. Za 50 € dnes Telekom ponúka paušál T Nekonečno HD, ktorý má ale len 60 GB voľných dát plnou rýchlosťou a menej benefitov v rámci viazanosti či Magenta 1 skupiny.

Vrcholom ponuky bude paušál Pro. Stojí až 80 €, no v rámci neho máte všetko neobmedzené, Magio TV Štart Extra a poistenie zariadenia v cene paušálu. Navyše v skupine Magenta 1 môžete darovať 80 GB dát mesačne. Nový top paušál je až o 10 € drahší ako súčasný T Nekonečno Max, ale má aj viac benefitov, vrátane poistenia zariadenia v cene, veľkého objemu dát na darovanie či Magio TV. Sám som tiež zvedavý na výšku bonusu na zariadenia, ktorá má byť „výrazne vyššia“.

Nové paušály Telekomu v skratke

ProgramSpojenieRelaxKompletPerfektNekonečnoPro
Mesačná cena s viazanosťou16,00 €24,00 €32,00 €40,00 €50,00 €80,00 €
Minúty a SMS (SR, do/v EÚ)200nekonečnénekonečnénekonečnénekonečnénekonečné
Mesačné dáta (v SR, v EÚ)2 GB (potom 512 kbps s balíkom Vždy online)6 GB (potom 512 kbps s balíkom Vždy online)nekonečnénekonečnénekonečnénekonečné
Rýchlosť nekonečných ďalších dát15 GB plná rýchlosť, potom 3 Mbit/s30 GB plná rýchlosť, potom 10 Mbit/splná rýchlosťplná rýchlosť
Magenta 1 benefity200 minút, 200 SMS, 2 GB aj na darovanie v rámci skupiny6 GB aj na darovanie v rámci skupiny15 GB aj na darovanie v rámci skupiny30 GB aj na darovanie v rámci skupiny50 GB na darovanie v rámci skupiny80 GB na darovanie v rámci skupiny
Bonus za viazanosť1 GB dát navyše2 GB dát navyšekupón 30 € na príslušenstvokupón 30 € na príslušenstvokupón 30 € na príslušenstvokupón 30 € na príslušenstvo
Magio TVŠtartŠtart PlusŠtart PlusŠtart PlusŠtart ExtraŠtart Extra
Poistenie zariadeniaštandardná cenaštandardná cenazvýhodnená cena 7 €/mes na zariadenia (od 600 €)zvýhodnená cena 7 €/mes na zariadenia (od 600 €)zvýhodnená cena 6 €/mes na zariadenia (od 400 €)bezplatne

Kedy budú v ponuke?

Nové paušály od Telekomu budú v ponuke od 5. septembra. Dovtedy si ešte môžete aktivovať tie súčasné, ak v nich nachádzate niečo zaujímavejšie ako v nových paušáloch. Keďže ale tie ponúkajú viac dát a viac hovorov, je to asi zbytočné.

Nové portfólio paušálov od Telekomu je podstatne jednoduchšie, to sa musí nechať. Viaceré programy sú drahšie, no ponúkajú viac ako tie dnes ešte súčasné T paušály. Viaceré z nových sú ale rovnako drahé ako súčasné a aj tak ponúkajú viac. Zo strany Telekomu je to dobrý krok, škoda len, že v ponuke nie je nejaký ultra lacný paušál.

Nezabudlo sa ani na biznis zákazníkov

Obsah pokračuje pod reklamou

Mimochodom, s príchodom nových paušálov pre bežných zákazníkov prichádza Telekom aj s novými paušálmi pre biznis klientov. Tie sú v niektorých prípadoch drahšie, ale iba minimálne, majú však ešte o čosi viac, ako napríklad viac dát, roamingový balík či OnNet Security balík. Kompletný prehľad programov nájdete v tabuľke nižšie.

ProgramBiznis XSBiznis SBiznis MBiznis LBiznis XLBiznis XXL
Mesačná cena s viazanosťou16,00 €26,00 €33,00 €41,00 €51,00 €80,00 €
Minúty a SMS (SR, do/v EÚ)200nekonečnénekonečnénekonečnénekonečnénekonečné
Mesačné dáta (v SR, v EÚ)2GB, potom 512 kbps s balíkom Vždy online9GB, potom 512 kbps s balíkom Vždy onlinenekonečnénekonečnénekonečnénekonečné
Rýchlosť nekonečných ďalších dát16 GB plná rýchlosť, potom 3 Mbps32 GB plná rýchlosť, potom 
10 Mbpsplná rýchlosťplná rýchlosť
Magenta 1 benefity200 minút, 200 SMS, 2 GB aj na darovanie v rámci skupiny9 GB aj na darovanie v rámci skupiny16 GB aj na darovanie v rámci skupiny32 GB aj na darovanie v rámci skupiny51 GB na darovanie v rámci skupiny80 GB na darovanie v rámci skupiny
Roamingový balík v Zóne 2500 MB, 100 minút a 100 SMS
Bonus za viazanosť1 GB dát navyše2 GB dát navyšekupón 30 € na príslušenstvokupón 30 € na príslušenstvokupón 30 € na príslušenstvokupón 30 € na príslušenstvo
Magio TVŠtartŠtart PlusŠtart PlusŠtart PlusŠtart ExtraŠtart Extra
Poistenie zariadeniaštandardná cenaštandardná cenazvýhodnená cena 7€/mes na zariadenia v hodnote od 600 €zvýhodnená cena 7€/mes na zariadenia v hodnote od 600 €zvýhodnená cena 6€/mes na zariadenia v hodnote od 400 €bezplatne
OnNet Security1,20 € mesačne1,20 € mesačne1,20 € mesačnebezplatnebezplatnebezplatne
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.