Reklama

Telefón tak hlúpy a jednoduchý, že ho ani nekúpite, budú ho iba rozdávať!

Zdroj | Heineken
Števo Porubský
Zdroj | Heineken
Zdroj | Heineken

HMD Global, Heineken a štúdio Bodega vytvorili extrémne jednoduchý mobilný telefón typu „véčko“, ktorý má síce retro dizajn, no je tak hlúpy, že momentálne nemá na svete obdobu.

Asi aj preto sa nikdy nebude predávať, určený bude len na rozdávanie v rámci najrôznejších promo akcií. Tvorcovia ho nazvali Boring Phone (nudný telefón).

Zdroj | Heineken
Obsah pokračuje pod reklamou

Cieľom extrémne jednoduchého mobilného telefónu je odstrihnúť sa od sociálnych sietí. Tie totiž ničia tie reálne siete, medzi ľudmi. Mladí totiž podľa prieskumu Heinekenu až v 90 % prípadov kontrolujú svoje smartfóny aj počas toho, ako sú s priateľmi. V priemere je to vraj až 7x za večer/noc.

Zdroj | Heineken

To sa mu aj podarí. Jeho funkčnosť je totiž obmedzená na SMS a telefonáty. Žiadne aplikácie, žiadny internet, žiadne notifikácie, žiadne mapy, žiadne hry, žiadny e-mail, žiadny fotoaparát s videom… nič. Teda takmer. Fotoaparát tu predsalen je. Má 0,3 Mpx a vie ukladať obrázky do internej pamäte. Prekvapivo v ňom nájdete aj legendárnu hru Snake.

Zdroj | Heineken

Dizajn telefónu má pripomínať legendárne telefóny z 90. a nultých rokov. Má semi transparentný dizajn, takže čiastočne vidíte do vnútra. Má dva monochromatické displeje, jeden menší (1,77″) z vonkajšej strany, jeden väčší (2,8″) z vnútornej strany.

Batéria vo vnútri má zvládnuť 20 hodín telefonovania, no v bežnom režime vydrží niekoľko dní. Výrobca tvrdí, že až týždeň. Na telefonovanie využíva 2G, 3G a 4G sieť. Chýbať nemá ani 3,5 mm audio port na pripojenie káblových slúchadiel/headsetu. Bluetooth tento mobil nemá.

Zdroj | Heineken

Bodega svoj výtvor ukáže svetu naživo už zajtra počas pop-up výstavy na Milan Design Week. Celkovo z neho vyrobia 5 000 kusov, ktoré sa ale nikdy nebudú predávať, budú len na promo účely. Samozrejme, výrobca alkoholu to bude promovať v štýle, že s ním sú sociálne väzby iné, lepšie… Ide to však aj bez alkoholu.

Zaujímavosťou je, že firma chystá aj mobilnú appku pre smartfóny, ktorá ich premení na Boring Phone, teda telefón bez ničoho, iba možnosti telefonovania a správ.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.