Reklama

Technika mení život detí. Rodičia ich môžu „označkovať“ a sledovať

Drahomír Piok

Zapnete aplikáciu, vidíte mapu a na nej vyznačené dve bodky. Ihneď vidíte, kde sa vaše dieťa pohybuje bez toho, aby ste ho mali na svoj dohľad. A ak niečo potrebujete, jednoducho mu to poviete, prostredníctvom telefónu. Tinitell je zaujímavým projektom švédskych vývojárov, ktorý označuje malý, plastový a jednoducho vyzerajúci náramok v rôznych farbách.

Keďže je primárne určený dieťaťu, náramok spĺňa aj odolné normy IP 57. Takže pohodlne zvládne vodu či piesok. Tinitell je prakticky len malý telefón bez displeja. Dieťa ho má na ruke, kedykoľvek mu môžete zavolať alebo ho cez GPS „vystopovať“. Navyše vďaka technológii rozpoznávania hlasu dokáže s náramkom dieťa aj volať. Stačí len podržať tlačidlo a povedať napríklad mama. Batéria by mala podľa výrobcov stačiť na jednu hodinu hovorov alebo týždeň v pohotovostnom režime.

Projekt zatiaľ obdržal približne 55 tisíc dolárov, z požadovanej sumy sto tisíc dolárov. Základná cena novinky v predpredaji je sto dolárov, no následne bude v klasickom predaji pravdepodobne vyššia. Nové technológie nepochybne takto môžu pri menších deťoch uľachčiť ich stráženie a dohľad.

Tinitell

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.