Nové slúchadlá od Technicsu si poradia aj s vetrom

ZDROJ | Technics

Technics predstavil minulý rok vlajkové slúchadlá EAH-AZ70W s aktívnym potlačením hluku. Teraz prichádza s cenovo zaujímavejšou možnosťou pri modeloch EAH-AZ40 a EAH-AZ60.

Hlavným rozdielom medzi novinkami je, že drahší model EAH-AZ60 ponúka aktívne potlačenie hluku (ANC), zatiaľ čo AZ40 nie. Ostatné parametre sú zhruba rovnaké. Oproti top slúchadlám EAH-AZ70W, ktoré boli primárne zamerané na špičkové audio, sú novinky určené pre bežný život a lepšiu produktivitu. Dizajnom sa takmer vôbec nelíšia, obe slúchadlá podporujú vodeodolnosť IPX4, takže sa nemusíte bať striekajúcej vody.

ZDROJ | Technics

Technics EAH-AZ60 podporuje okrem ANC aj LDAC, kvalitný zvukový štandard Sony ponúkajúci lepšie rozlíšenie ako AAC. AZ60 má 8 mm dynamické meniče s akustickou komorou optimalizáciou prúdenie vzduchu, čím sa dosiahnu silnejšie basy a vylepšia stredné frekvencie. Vylepšený je aj harmonizér, ktorý prináša čistá výšky. Meniče sú vybavené biocelulózovou membránou, tá sa stará o výsledný realistický zvuk s vyrovnanou frekvenčnou charakteristikou.

ZDROJ | Technics

Model EAH-AZ40 má 6 mm dynamické meniče. Technics do nich integroval akustické komory s harmonizérom a tak dokázal priniesť aj v tejto verzii čistý zvuk s výborným frekvenčným rozsahom.

Tieto novinky disponujú technológiou JustMyVoice, ktorá podľa výrobcu poskytuje mimoriadne čisté hovory vďaka detekcii vášho hlasu a znížením hluku v pozadí. Technics EAH-AZ60 má na každom slúchadle štyri mikrofóny, AZ40 má na každej strane tri. Užitočná je aj podpora viacbodového pripojenia Bluetooth, medzi hovormi takto môžete ľahko prepínať z telefónu na ďalšie zariadenie.

EAH-AZ60 kombinujú dvojité hybridné potlačenie šumu a spätnú väzbu s analógovým a digitálnym spracovaním pre verné audio.

ZDROJ | Technics

Kvalita hovoru je silno ovplyvnená vetrom. Technics do oboch modelov zabudoval technológiu redukcie šumu vetra. Slúchadlá majú mikrofóny umiestnené hlboko vo vnútri, čím sa dosiahla minimalizácia vibrácií prenášaných vzduchom a výrazne tak zlepšila kvalita (zrozumiteľnosť) hovoru.

ZDROJ | Technics

Slúchadlá disponujú niekoľkými zvukovými režimami počúvania. Natural Ambient (prirodzené prostredie) vám sprostredkuje všetky okolité zvuky, režim Attention (zvášená pozornosť) je nastavený tak, aby zachytával frekvenčný rozsah ľudských hlasov. Takto by ste mali počuť hlasy ostatných členov domácnosti, resp. kolegov či prieteľov, ale okolité ruchy už nie.

ZDROJ | Technics

Keďže ANC „žerie“ viac energie, slúchadlá EAH-AZ60 vydržia na jedno nabite 4,5 hodiny (zapnuté ANC a LDAC). Pokiaľ budete počúvať štandardnú kvalitu zvuku, predĺžite si výdrž o 2,5 hodiny. V prípade núdze získate ďalších 30 minút – jednoducho si vypnete ANC.

Pozrite siMegasúboj 5 plne bezdrôtových slúchadiel do 99 €

EAH-Z40 vydrží až 7,5 hodiny, s dobitím v puzdre je to spolu 25 hodín. To sú navlas rovnaké hodnoty ako má AZ60 s potlačením hluku a s vypnutým LDAC. Oba modely disponujú funkciou rýchleho nabíjania, tá vám poskytne 45 až 90 minút používania za 15 minút, v závislosti od aktuálnych nastavení zvuku.

ZDROJ | Technics

Za novinky zaplatíte 149, resp. 229 eur. K dispozícii budú na budúci mesiac v čiernej a striebornej farbe. Lacnejší model si budete môcť kúpiť aj v zlatoružovom odtieni.

Vo výbave nájdete až 7 rôznych nástavcov do uší.ZDROJ | Technocs

ZdrojTechnics 1,2

Komentáre k článku