Technics Grand Class – návrat legendárnych gramofónov

ZDROJ | Technics

Predaj gramofónov a LP platní neustále stúpa a svoje o tom vie aj legendárna firma Technics. Na výstave Panasonic predstavil kúsok Technics Grand Class SL-1210GR Direct-Drive Turntable System.

Gramofón ponúka technologicky vyspelý dizajn a nové materiály. Samozrejme pre tých, čo počúvajú vinylové platne, by nemalo byť prekvapením, že systém Technics ponúka prvotriedny zvuk.

Model SL-1200GR je čierny ikonický gramofón, ktorý je robustný a tiež flexibilný. Ide o návrat pôvodného gramofónu, ktorý firma vyrábala v minulosti. Model kombinuje analógovú technológiu a moderné digitálne metódy prehrávania. Bude dostupný aj v strebornom spracovaní pod označením SL1210GR.

ZDROJ | Technics

Jedná sa o prvotriedne turntable vhodé pre DJov, takže ponúka aj potrebnú odolnosť. Zariadenie disponujé direct-drive motorom.

Väčšinu moderných gramofónov poháňa klasický pásový pohon, no Technics využíva motor, ktorý priamo poháňa tanier. Táto metóda pohonu zabezpečuje, že nemusíte jednotlivé časti vymieňať, keďže motor by mal vydržať dlhšie než pás.

Motor má navyše rotorové magnety, ktoré eliminujú nepravidelnosti počas prehrávania platne. Samotný tanier gramofónu je vytvorený z dvoch vrstiev, ktoré sú umiestnené na hliníkovom podstavci. Rezonancia je vraj úplne minimalizovaná.

ZDROJ | Technics

Pozrite siTechnics EAH-T700: špičková kvalita za prémiovú cenu

Ramienko v tvare S využíva hliníkové materiály, ktoré sú veľmi ľahké a pevné. Pozlátené porty sa tiež nemajú za čo hanbiť. Nájdete tu klasický audio Cinch jack a Earth Terminal.

Čo sa týka ďalších špecifikácii, rýchlosť prehrávania je už klasických 33 1/3, 45 alebo 78 r/minútu. Gramofón váži 11,2 kg, kolísanie zvuku je 0,025 % R.M.S.

ZDROJ | Technics

Pozrite siTechnics ukázal reinkarnáciu slávneho gramofónu SL-1200G

Ramienko má dĺžku 230 mm, prítlak dosahuje od 0-4 gramov a hmotnosť headshellu je 7,6 gramov.

Gramofón bude dostupný v priebehu mája. Cena zatiaľ oznámená nebola, no lacný určite nebude. Gramofón SL-1200 od Technics oslavuje tento rok už svoje 45 výročie. Ako sa páčia gramofóny Technics Grand Class vám?

ZdrojTechnics

Komentáre k článku