Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Technics EAH-T700: špičková kvalita za prémiovú cenu

Technics EAH-T700: špičková kvalita za prémiovú cenu
Zdroj | Technics
Juraj Procházka
Technics EAH-T700: špičková kvalita za prémiovú cenu
Zdroj | Technics
Zdroj | Technics

Prvýkrát odhrnul Technics oponu nad high-endovými slúchadlami EAH-T700 už v septembri počas výstavy IFA 2015 v Berlíne. Prezentácia na CES 2016 naznačuje, že ich komerčná dostupnosť sa blíži. A poznáme už aj cenu, hoci len pre americký trh, a tá naznačuje, že nepôjde o mainstream. Zaplatiť 1200 dolárov za slúchadlá asi nebude pre každého.

Pozrite si

IFA 2015 | Technics EAH-T700 – elegancia s nepredstaviteľným rozsahom

Definitívne sa však potvrdilo, že Technics EAH-T700 budú snom audiofila. Mechanickú nastaviteľnosť výrobca priviedol k dokonalosti. Každá ušnica má čap vychýliteľný o 90 stupňov a posúvateľný v smere dopredu-dozadu a hore-dole. Vďaka dobrému vyváženiu a polstrovaniu náhlavného popruhu sa pohodlne nosia aj napriek hmotnosti 470g.

Zdroj | Panasonic

Na rozdiel od mnohých iných audiofilských slúchadiel Technics EAH-T700 nevyžadujú špeciálny slúchadlový zosilňovač, alebo DA prevodník. Dajú sa pripojiť k priamo k smartfónu a môžete si okamžite užívať excelentný zvuk s vyváženými basmi a perfektnými detailami. Tie sú pravdepodobne výsledkom duálnych meničov, použitých v slúchadlách (ide o dvojpásmový systém). Dynamický menič s priemerom 50 mm je uložený v hliníkovom plášti a zabezpečuje basy a stredy, zatiaľ čo „supervýškový“ menič s priemerom 14 mm pokrýva oblasť vysokých tónov.

Slúchadlá majú enormný a pri reproduktoroch prakticky nedostižný frekvenčný rozsah od 3 Hz do 100 kHz s plnými basmi a čistými, jasne delenými výškami. Dodávané budú s dvojicou káblov o dĺžke 1,2m pre použitie s mobilnými zariadeniami a s dĺžkou 3m pre domácu audiozostavu.

Druhý spôsob použitia bude zrejme oveľa pravdepodobnejší. Vďaka svojej robustnosti a vyššej hmotnosti nie sú EAH-T700 optimálne pre mobilné nasadenie. Okrem toho zrejme málokto bude riskovať poškodenie audiofilských slúchadiel za rádovo 1000 EUR kdesi na bicykli, alebo na pikniku.

Zdroj | Panasonic

Podľa portálu The Verge boli Technics EAH-T700, ktoré prídu na trh vo februári 2016, najlepšími slúchadlami prezentovanými na CES 2016.

 

Zdroj