Reklama

TECHBOX.sk už číta viac ako 600 000 ľudí!

Števo Porubský

Toto sme fakt nečakali. Len 21. februára, teda pred 18 dňami sme sa pochválili a ďakovali za prekonanie polmiliónovej hranice návštevnosti a dnes už padla ďalšia stovka. Za posledný mesiac web TECHBOX.sk čítalo viac ako 600 000 ľudí, aby som bol presný, bolo to 603 266! Ďakujeme!

Pozrite si

TECHBOX.sk číta 500 000 ľudí mesačne! Ďakujeme!

Nič iné ako obrovské ďakujeme povedať neviem. Nesmierne nás v redakcii teší, že naše poctivo písané články pre vás, ľudí na internete, si dokážu nájsť cestu k čoraz väčšiemu počtu ľudí. Už polmiliónová návštevnosť bola pre nás prekvapením a potešením, 600 000 je ale zas o level vyššie.

Ak to takto pôjde ďalej, nebudú ani Vianoce a vy nám dáte predčasný darček, miliónovú návštevnosť. Samozrejme, tak jednoducho to nefunguje a sme veľmi vďační už za 500 či 600 tisíc. S rastom návštevnosti v nás zároveň rastie aj akási vnútorná potreba robiť veci lepšie a kvalitnejšie. Preto v tom budeme pokračovať a veríme, že to je i vidieť.

Pre zaujímavosť, ako sa zmenili štatistiky pribudnutím vyše 100 000 ľudí návštevnosti?

Opäť narástol počet žien, ktoré nás číta. Z 43% ženy tvoria už 46,4%! Blížime sa tak k úplnej rovnováhe, a to 50% žien a 50% mužov. Hoci sme totiž technologický portál, snažíme sa robiť veci pre celé spektrum čitateľov,  určite nie len mužov.

Demografické zloženie podľa veku sa pribudnutím 100 000 návštevníkov výrazne nezmenilo. Takmer 10% tvoria ľudia od 18 do 24 rokov, najväčšiu skupinu stále tvoria čitatelia v produktívnom veku, teda od 25 do 54 rokov, a to 54%. Mierne vzrástli počty vo vyššom veku, čo nás tiež teší, pretože aj staršia generácia sa zaujíma o technológie a novinky z tohto sveta.

Prakticky bez zmeny je zloženie podľa krajín. Najviac (logicky) je návštevníkov zo Slovenska, vyše 92%. Nezmenili sa ani ďalšie miesta odkiaľ nás čítate, a to Česko, Nemecko, Rakúsko… USA z 5. miesta pred časom nahradilo UK, odkiaľ nás číta zhruba 4 100 ľudí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.