TECHBOX roka 2015: Predstavujeme Intel Compute Stick

ZDROJ | Intel

Opätovne aj tento rok môžete v ankete TECHBOX roka 2015 hlasovať za najlepšie produkty, bankové aplikácie a operátorov. Len a len vy, používatelia, ktorí sa s produktami a službami stretávate a používate ich deň čo deň, rozhodnete o víťazoch v jednej z ôsmich kategórií. Ani tento rok nechýba obľúbená kategória inovácia, v ktorej nájdete šesť produktov. Každý jeden z nich priniesol tento rok niečo nové, pričom medzi nominovanými produktami nechýba ani Intel Compute Stick, ktorý si teraz predstavíme.

Intel Compute Stick

Chceli ste mať niekedy zo svojej TV počítač, aby ste si na nej bez obmedzení vedeli púštať zábery z vašej dovolenky, prípadne jednoducho premeniť akýkoľvek monitor s HDMI vstupom na plnohodnotný počítač? Riešením je Intel Compute Stick. Táto malá krabička je až prekvapivo výkonným počítačom. Všetko čo budete potrebovať na to, aby ste si na vašom televízore, alebo monitore mohli užívať výhody plnohodnotného operačného systému je jeden voľný HDMI vstup a Intel Compute Stick.

https://youtu.be/p0YqumW9s4w

Intel Compute Stick totiž pri skutočne kompaktných rozmeroch v sebe ukrýva štvorjadrový procesor Intel Atom Z3735F, 2 GB operačnej pamäte, 32 GB eMMC úložisko a možnosti bezdrôtového pripojenia Bluetooth 4.0 a Wi-FI 802.11n. Hravo tak k nemu pripojíte bezdrôtovú klávesnicu, alebo myš a môžete pracovať, prípadne sa zabávať doslova kdekoľvek. Nechýba ani USB 2.0 port pre pripojenie externého disku, prípadne slot pre microSD kartu.

tbroka2015_intel

Intel Compute Stick môžete pritom mať s operačným systémom Windows 10, prípadne s Ubuntu 14.04.

Ak chcete inováciu, ktorú Intel Compute Stick prináša podporiť v kategórii INOVÁCIA ankety TECHBOX roka 2015, hlasujte v ankete a možno vyhráte jednu zo štyroch špičkových cien.

Komentáre k článku