Reklama

Tech svet(224.deň): Apple môže žalovať všetkých výrobcov tabletov

Drahomír Piok

Určite ste už počuli alebo čítali správu o tom, že sa zatiaľ nového tabletu od Samsungu nedočkáme. No nebude ich na európskom trhu chýbať viacero? Google + pomaly dobieha  v ponúkaných službách modrého konkurenta z dielní Marka Zuckerberga. Po odmietnutí predaja Nokie N9 v USA prišla ďalšia šokujúca správa. Chýbať bude aj v iných krajinách.

 

Určite si prečítajte aj naše dnešné novinky o:

Displeje s bielym subpixellom? Aby biela bola belšou!

Samsung Galaxy Xcover: odolný voči všetkým živlom

Orange sa snaží zjednodušiť služby optiky

USB čoskoro prenesie až 100 W!

 

 

 

Apple patent

Jeden z viacerých nákresov tabletu, ktorý pocháza z patentu Apple na dizajn

Môže Apple zažalovať všetkých výrobcov tabletov?

O sporný patent spoločnosti Apple na dizajn tabletu sa vedú na internete už pár dní nekonečne dlhé diskusie. Na jednej strane barikády stoja zarytý odporcovia Apple a na druhej fanúšikovia a obhajcovia jedinečného dizajnu iPadu. Právnici Apple vychádzajú v súdnych sporoch zo všeobecných náčrtkov uvedených v dokumentácií o patente, ktorý bol vydaný len minulý rok v Alicante. V tomto prípade sa dá povedať že 99, 9 % všetkých vyrobených tabletov porušujú patentové práva a mali by platiť licenčné poplatky. Tak sa Apple po viac menej úspešnej žalobe najväčšieho konkurenta Samsungu v Európe a Austrálii obracia na pozornosť amerického výrobcu Motorola a jeho tablet Xoom. Ťažko vyjadriť svoj osobný názor na vec, no dá sa povedať, že každý z obidvoch rozhádaných strán čiastočnú pravdu.

Google +

Google + a hry

Spoločnosť Google nedávno sprístupnila možnosť hrať hry na tejto sociálne sieti. K dispozícií je množstvo známych titulov ako aj Angry Birds. Google + utešuje svojich používateľov aby sa nebáli hry používať. Pozvánky, ktoré „spamjú poštu“ na Facebooku vám a vašim v Google + totiž nenájdeme.

Nokia N9

Nokia N9 bude chýbať aj v ďalších krajinách

Po tom čo spoločnosť Nokia oficiálne potvrdila neprítomnosť modelu Nokia N9 v Spojených štátoch amerických je ďalšou zemou na rade Veľká Británia. Ani tam nebude mať novinka s MeeGo  „ustlané n ružiach“. V súčasnosti sa špekuluje či nie je alebo nebude vydaný podobný návrh aj pre nemecký trh.  

8 Hodín v Brookline

Video vo výbornej kvalite zachytáva 8 hodín z jedenej zo známych častí New Yorku. Použitých je viacero záberov, ktoré sú pustené spomalene a obyčajnému videu dávajú úplne nový rozmer.

Foto: techbox.sk, Google. scribd.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.