Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (37. deň): Apple prehral prvú veľkú bitku o patenty

Tech svet (37. deň): Apple prehral prvú veľkú bitku o patenty
Dominik Fúsek
Tech svet (37. deň): Apple prehral prvú veľkú bitku o patenty

Apple doteraz takmer vždy súdne siene opúšťal ako víťaz, a ak bol v patentových sporoch porazený, následky v podstate nestáli za reč. To ale ešte „jablční“ nebojovali s Motorolou. HTC zvonku aj zvnútra vynovuje svoj dvojjadrový model Sensation. Windows XP má aj po vyše desiatich rokoch stále majoritný trhový podiel. Panasonic vyvinul SD karty, ktorá prenesie bezdrôtovo celé DVD za jednu minútu.

Neprehliadnite ani tieto čerstvé novinky:

Nikon trhá rekordy, predstavil ultrazoom P510 so 42x zoomom!

Čo ponúka telefón Vertu pre majiteľov Ferarri?

Lenovo IdeaPad Y470p: Radeon HD 7690M a Core i7 za slušnú cenu

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (48.časť)

 

Ľadový zvonku i zvnútra

HTC sa rozhodlo vynoviť svoj starší dvojjadrový model Sensation, od marca bude predávať aj bielu „ľadovú“ verziu. Predinštalovaný už bude nový Android 4.0, niekedy v tom čase by sa ho mohli dočkať aj pôvodné prístroje.

HTC Sensation

Apple nie je neporaziteľný

Firma Apple známa aj svojimi patentovými vojnami „proti všetkým ostatným“, zakúsila situáciu aj z opačnej strany, t. j. zo strany porazených. Motorola totiž na nemeckom súde získala obmedzenie služieb iCloud a zastavenie online predaja iPhonu 3G/3GS/4 a 3G iPadov. Firmy sa podľa všetkého dohodnú na licenčných poplatkoch.

Apple iPhone 4

XP, postrach Microsoftu

Ani po viac než 10 rokoch od uvedenia Windowsu XP nedokáže výrobca používateľov tohto legendárneho systému presvedčiť na kúpu nového. Podľa niektorých údajov už XP aspoň nie je jednotkou a prekonal ho Windows 7, podľa údajov firmy NetApplications je to ale inak. XP vraj ešte stále má viac než 47 % trhu a sedmička iba 36.

Windows XP logo

Bezdrôtová pamäťovka rýchla ako optika

Panasonic vyvinul bezdrôtovú technológiu WiGig, ktorá je určená na extrémne rýchle bezdrôtové prenosy na krátke vzdialenosti. Pracuje v pásme 60 GHz, čo jej dosah limituje na 1-3 metre, rýchlosť je však rozprávkový 1 Gb/s (125 MB/s). WiGig bude implementovaný do pamäťových kariet a bude slúžiť na prenos dát z terminálu (tablet, notebook) na väčší displej, primárne v automobiloch.

Optický gramofón z 21. storočia

Tento audio prístroj vzdialene pripomína gramofón, využíva však optické čítanie a následný prevod signálu do zvukovej formy.

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, TECHBOX