Reklama

Tech svet (362. deň): Kinect poletí do vesmíru

Drahomír Piok

Google sa môže po sviatkoch len radovať, do štatistík si môže započítať slušné číslo. Marketplace pre Windows Phone sa síce nemôže rovať s Android Marketom či App Storom, no už ma prvých 50 000 aplikácií za sebou. Kinect, teda presnejšie len jeho snímače poletia do vesmíru plniť dôležitú úlohu pre astronautov a kozmonautov.

Určite si prečítajte:

Analóg je späť?! Yamaha THR 5/10

Dva Samsungy, ktoré zvládnu dve SIM karty naraz

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (39. časť)

Google valcuje

Spoločnosť Google prezradila, že cez Vianoce (24.12. a 25.12.) zaznamenala 3,7 milióna Android aktivácií. Na deň tak pripadá 1,85 mil. čo je nárast o 700 000 aktivácií na deň. A aký Android ste si pod stromčekom našli vy?

Android

Windows Phone môže oslavovať

Presne 50 000 aplikácií presiahol Marketplace tento mesiac a mladý obchod raketovo rastie ďalej. Teda raketovo, na jeho pomery. Až 17 276 aplikácií bolo nahraných v poslených 90 dňoch, a z toho 8 010 len za posledný mesiac. Môže nato vstup Nokie? Iste na tom niečo bude. Pre porovnanie Nokia Store má v súčasnosti približne 115 000 aplikácií, Android Market cez 300 000 a najväčší App Store až cez 500 000 aplikácií. Zo všetkých spomínaných obchodov sa dajú na Slovensku kupovať platené aplikácie okrem Marketplace.

Windows Marketplace

UAV dostane poriadnu kameru

Od júla budúceho roka budú v Afganistane poletovať nové bezpilotné lietadla Boeing A160 Hummingbird. O výrobu týchto strojov sa postaral Boeing spolu s agentúrou DARPA. Na rozdiel od Predátorov pôjde presnejšie o bezpilotné vrtulníky s osadenou 1,8 Gpix kamerou. S výšky 20 000 stôp (približne 6 km) bude možné sledovať až 65 rôznych cieľov po dobu 12 hodín vo veľmi slušne kvalite.

Boeing A160 Hummingbird

Kinect a vesmír

Prečo by NASA posielala do kozmu príslušenstvo k hráčskej konzole? V bezváhovom stave je neuveriteľne tažké odmerať hmotnosť. Práve ako váha bude slúžiť Kinect od Microsoftu. V spolupráci so špeciálnym softvérom, ktorý obsahuje 28 000 rôznych modelov postáv, bude schopný zistiť až na 97% presne hmotnosť človeka.

Kinect

foto: engadget.com, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.