Reklama

Tech svet (348. deň): Samsung dosiahol rekord v predaji mobilov

Dominik Fúsek

Tesne pred Vianocami a najmä pred januárovou výstavou CES 2012 je v technologickom svete ticho pred búrkou, zaujímavé novinky sa však stále nájdu. Poďme sa pozrieť na päť s dnešným dátumom.

Zalistujte si podrobnejšie aj v týchto článkoch:

Wooky – niečo pre čitateľov digitálnych kníh v slovenčine (a češtine)

Verbatim Ultra-Slim klávesnica ukončí vaše preklepy na tablete

Neprasknuteľná pneumatika Bridgestone bez vzduchu a plne recyklovateľná

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (37. časť)

Zahoďte okuliare! Prichádza 3D monitor DX 2500 od LG

Čínsky atómový reaktor

Bill Gates a atómový reaktor

Je to už pekných pár rokov, čo Bill Gates odstúpil z vedenia Microsoftu. Rozhodne ale nesedí so založenými rukami, naopak spúšťa množstvo projektov. Jeho firma Terrapower, zaoberajúca sa vývojom nukleárnych technológií na mierové účely, ohlásila spoluprácu s Čínou, kde majú vyrásť prvé atómové reaktory novej generácie. Vraj budú efektívnejšie, bezpečnejšie a nebudú produkovať rádioaktívny odpad. Kiežby to bola pravda.

Nokia N9 White

N9 v bielom

Magentová, modrá ani čierna nie sú to pravé orechové? Nokia N9 bude čoskoro dostupná v ďalšej, bielej farbe. 64 GB variant bude stáť 630 €.

R-Kaid-6

Retro ako sa patrí

Istému nadšencovi sa podarilo zostrojiť túto nádhernú retro hernú konzolu. R-Kaid-6 pozostáva z dreva, 10-ročného počítača a dvoch veľmi zaujímavých ovládačov. Autor sa inšpiroval konzolou Atari 2600.

Samsung Galaxy Note

Samsung čoskoro na čele?

Nokia je stále lídrom, čo sa týka počtu predaných mobilov po celom svete. Samsung jej však stále viac dýcha na chrbát – tento rok dovedna predal až 300 miliónov mobilných telefónov.

2 137 m2 plných Apple produktov

Na otvorenie jedného z najväčších obchodov Apple Store, konkrétne v New Yorku, sa prišlo pozrieť skutočne hojné množstvo fanúšikov firmy. Istý zahraničný server ich nazval „verným stádom“.

 

3G sieť od O2 sa rozrastie

Operátor O2 oznámil, že do jesene budúceho roka zvýši pokrytie svojej 3G siete (O2 so spustením 3G siete uvádza nové dátové programy) na 50 % populácie. Rozšírenie pokrytia bude zahŕňať všetky okresné mestá a väčšinu miest nad 5 tisíc obyvateľov. Väčšina z plánovaných lokalít bude v pokrytí 3G siete vraj už počas letných mesiacov 2012.

 

Zdroj a foto: engadget.com, geeky-gadgets.com, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.