Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (34. deň): Pozrite sa čo ponúkne Windows Phone 8

Tech svet (34. deň): Pozrite sa čo ponúkne Windows Phone 8
Drahomír Piok
Tech svet (34. deň): Pozrite sa čo ponúkne Windows Phone 8

Umelec, ktorý v roku 2005 skrášlil kancelárie Facebooku v Palo Alto dostal pri zaplatení na výber, 8 000 dolárov alebo podiel vo firme. Hádajte čo si vybral. pozrite sa aj na niektoré novinky, ktoré bude obsahovať nový Windows Phone 8. Zdá sa, že v Silicon Valley, konkrétne v centrále Apple, si spomenuli na Slovensko. Pre Mac OS X vyšla slovenská lokalizácia. Známy ruský bloger Eldair Murtzain publikoval na svojom Twitteri press fotografiu vylepšeného Samsungu Galaxy S II s prívlastkom Plus.

Nevynechajte ani tieto články:

Vyberte najlepšie mobily roka 2011 a vyhrajte skvelé ceny!

Koss Porta Pro : kultové slúchadlá „podľahli“ iPhonemánii

Budú televízory v budúcnosti úplne bez káblov?

Mini počítač od Shuttle ešte pár centimetrov schudol

Mercedes vyhlasuje poľovačku na nové Áčko

V správnom čase na správnom mieste

Umelec David Choe v roku 2005 vyzdobil svojimi maľbami centrálu Facebooku v Palo Alto. Za svoju prácu požadoval 8 000 dolárov, no dostal na výber. V tej dobe ešte neznáma spoločnosť Facebook mu ponúkla podiel vo firme v podobe akciového kapitálu. Dnes vlastní približne 0,25 % akcií spoločnosti a to vytvára podiel po vstupe Facebooku na burzu vo výške 200 miliónov dolárov. Najväčším akcionárom je Mark Zuckenberg s 28,4 % akcií, jeho časť sa odhaduje na astronomických 28 miliárd dolárov.

Mliar David Choe

Google dostal pokutu pretože zadarmo sprostredkúva mapy

Žaloba prišla vo Francúzku od spoločnosti Bottin Cartographes. Tá tvrdí, že Google ničí trh s topografickým materiálom, pretože ponúka svoje mapy zdarma. Iné spoločnosti nie sú schopné konkurovať tejto službe a zanikajú. Francúzsky súd uznal žalobu za oprávnenú a Google musí zaplatiť pokutu 500 000 €. Plánuje sa voči rozsudku odvolať.

Google Maps

Windows Phone 8

Prvé detaily o povinnej výbave telefónov s týmto operačným systémom hovoria o podpore dvojjadrových procesorov, NFC či konečne micro SD kariet. Windows Phone 8 bude podporovať aj rôzne rozlíšenia obrazoviek, dovolí aplikáciám tretích strán používať fotoaparát. Hlbšej integrácií sa dočká aj SkyDrive (obdoba Drop Boxu) alebo Skype. Aplikácie s desktopu (pravdepodobne len z rozhrania metro) bude možné používať aj v telefóne.

Windows Phone

Mas OS X konečne po slovensky

Pokiaľ vlastníte počítač od spoločnosti Apple a aktualizovali ste operačný systém na verziu 10.7.3, konečne si môžete zmeniť svoj jazyk na slovenský. Systém sa dočkal plnej lokalizácie.

Mac OS X po slovensky

Vylepšená „S dvojka“?

Eldarin Murzain sa preslávil na internete predovšetkým kvôli spoločnosti Nokia. Jej prototypy neustále zverejňoval ešte pred uvedením na trh a neopisoval ich práve v superlatívoch. Tentokrát však na svojom Twitteri ukázal produkt Samsungu. Jednať by sa malo o Samsung Galaxy S II Plus, ktorý vraj obsahuje 1,5 GHz dvojjadrový procesor, bohužiaľ stále „len“ WVGA displej (480 x 800 bodov) a operačný systém Android 4. K predstaveniu by malo dôjsť na tohtoročnom MWC v Barcelone.

Samsung Galaxy S II Plus

Foto: twitter.com, engadget.com, thehighdefinite.com