Reklama

Tech svet (318. deň): netbooky čaká skoré vyhynutie

Dominik Fúsek

Nový týždeň so sebou priniesol mrazivé počasie, svet technológií však nezamrzne asi nikdy. Aj dnes sme sa dozvedeli o desiatkach zaujímavých noviniek, ktoré sme pretriedili a vybrali pre vás tie najzaujímavejšie. V dnešnom Tech svete si svoje miesto našla budúcoročná olympiáda, nová akcia operátora O2, súboj netbookov proti tabletom, elektrické motocykle pohľad na Zem z vesmíru.

Ešte viac noviniek načerpajte z ranných článkov:

Canon IXUS 230 HS rozžiari každého majiteľa

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (36.časť)

Najlepšie autorádio, ktoré prekoná všetky ostatné?

Nepremeškajte príležitosť vyhrať špičkový 3D Blu-ray mikrosystém:

RÝCHLOVKA: Vyhraj dizajnový 3D Blu-ray mikrosystém LG FX166

O2 logo

O2 mení názor na dotované mobily

Čo bolo doteraz v O2 pasé, je dnes realitou. K paušálom Filip začal operátor ponúkať jednoduché mobily za polovicu. Škoda len, že v ponuke je iba jeden smartfón a jej využitím klesá na polovicu bonus pri prenose čísla.

Olympijské hry Londýn 2012

Londýnske hry v 8K

Kým u nás konečne televízie začínajú vysielať prvé programy v 720p kvalite, budúcoročné olympijské hry v Londýne budú vysielané v rozprávkovom rozlíšení 7 680 x 4 320 bodov, spolu s 22-kanálovým zvukom. Super Hi-Vision vysielanie bude dostupné v USA, Spojenom kráľovstve a Japonsku.

ASUS Eee PC 1015PW

Netbooky vymierajú

Poprvýkrát v histórií tablety počtom predaných kusov (13,6 milióna) predčia netbooky (7,3 mil.). Dá sa predpokladať, že s príchodom Windowsu 8 sa majorita tabletov ešte zvýši a nedotykové netbooky časom úplne vymiznú.

AMD Opteron

16 jadier by už mohlo stačiť

AMD získalo rekord za prvý dostupný osemjadrový desktopový procesor, „serveroví“ zákazníci ale očakávajú viac. Výrobca im ponúkne až 16-jadrový procesor Opteron, ktorý bude asi o 35 % výkonnejší, než jeho 12-jadrový predchodca.

Evolve Xenon 8600

A toto je čo?

Nielen pre fanúšikov filmu TRON: Legacy firma Evolve Motorcycles vyrobila elektrický motocykel, repliku tzv. Lightcycle. Maximálka činí 160 km/h, dojazd 160 km a cena 50 000 $.

Zem v pohybe

Pozrite si aj časozberný záznam stanice ISS. Planétu Zem snímala od augusta do októbra špeciálnymi 4K kamerami.

Zdroj a foto: engadget.com, fony.sk, geeky-gadgets.com, likecool.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.