Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (305. deň): EÚ nás „prinúti“ k zavedeniu LTE

Tech svet (305. deň): EÚ nás „prinúti“ k zavedeniu LTE
Dominik Fúsek
Tech svet (305. deň): EÚ nás „prinúti“ k zavedeniu LTE

Pomaly sa začína predvianočný zhon a tak je fajn zastaviť sa a obnoviť si prehľad vo svete moderných technológií. Novinky pribudli na všetkých „frontoch“. Google spustil nový Gmail, EÚ začína masívnejšie zasahovať do mobilných sietí, Apple to zabalil s desktopmi, HTC naopak stále rastie. Pozrieme sa aj na 27“ počítačový monitor NEC a pravdaže nechýba zábavné video.

Nestačí? Viac sa dozviete v našich ranných článkoch:

Bezdotykové ovládanie NAVIGON Flow uľahčí ovládanie navigácií

Porsche Design P`9981: nie je len tak hocijaké BlackBerry

Apple a iTunes konečne objavili Slovensko

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (31. časť)

Logo HTC

Nezastaviteľné HTC?

Ešte donedávna neznáma tchajwanská firma zverejnila svoje štvrťročné výsledky. Všetky sú rozprávkové – oproti tretiemu štvrťroku minulého roka porástol čistý zisk o 68 % (na asi 450 mil. €), tržby o 79 % (na 3,3 mld. €), počet predaných smartfónov o 93 % na 13,2 milióna kusov.

Nový Gmail už frčí

Nedávno avizované zmeny v rozhraní e-mailovej služby Googlu Gmail sa stali realitou. Novinkou je nahradenie textových popisov funkcií ikonami, HD pozadia, presnejšie vyhľadávanie či vylepšený štýl konverzácií. Nový Gmail si môžete aktivovať kliknutím v pravom dolnom rohu rozhrania.

EÚ

V EÚ sa urýchli zavádzanie 4G mobilných sietí

Mobilný internet v Európe čoskoro zrýchli. Európska komisia totiž bude od členských štátov požadovať, aby do konca roka 2012 uvoľnili frekvenčné pásmo 800 MHz, predtým používané analógovým televíznym vysielaním. Zavádzanie LTE a podobných vytúžených technológií sa tak pravdepodobne značne urýchli.

Apple Mac Pro

Apple to balí s desktopmi

Predaje počítačov s OS Mac sú historicky najvyššie, to však len vďaka prenosným a all in one modelom. High-end stolné počítače Mac Pro sa predávajú slabo. Vedenie Applu sa teda rozhodlo, že už ich nebude vyrábať.

NEC 27

Evolúcia v high-end triede

NEC predstavil novú generáciu 27-palcového high-end počítačového monitora. Okrem veľkej plochy zaujme aj vysoké rozlíšenie (Full HD), zníženie spotreby o 52 %, hrúbky o 30 % a hmotnosti o 25 % oproti predchodcovi. Okrem DVI a VGA portov tu nájdeme aj HDMI a DisplayPort. Cena 370 €.

Lietanie je lákadlo

Dnes už ľudstvo pozná mnoho spôsobov, ako sa nechať vyniesť do vzduchu. Použitie 16 drobných helikoptér je však rozhodne originálne.

Foto: engadget.com, HTC