Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (300. deň): značka Sony Ericsson definitívne zaniká

Tech svet (300. deň): značka Sony Ericsson definitívne zaniká
Dominik Fúsek
Tech svet (300. deň): značka Sony Ericsson definitívne zaniká

Dlho očakávané rozdelenie výrobcu mobilov Sony Ericsson sa stalo realitou. Apple aj naďalej pokračuje v spanilej jazde a vyhral ďalší dôležitý spor. Okolo Bluetooth sa mení názvoslovie. ViewSonic začína predávať lacný Android tablet skoro pre každého. Pozrieme sa aj na Wi-Fi routre s dosahom 1,5 míle.

Technologickými novinkami vás zásobujeme už od rána:

Nokia ožíva!? Dlho očakávané windows mobily a ďalšie novinky

Nokia Asha: posledná nádej pre starú platformu?

Belkin Smart TV: odstrihnite sa od káblov

Poloultrabooky Fujitsu s 18-hodinovou výdržou

Sony Ericsson logo

Sony Ericsson sa rozpadá

dlhší čas očakávaný a určite logický, krok sa stal skutočnosťou. U nás veľmi populárny výrobca mobilov Sony Ericsson končí. Japonská firma Sony od švédskeho Ericssonu za 1,05 miliardy € odkúpila jeho polovičný podiel. Spoločnosť Sony mala v koncerne technologickú prevahu, preto revolučné zmeny vo výrobe mobilných telefónov po tejto zmene neočakávame.

Apple Slide to unlock

Apple vyhral ďalšiu bitku

Apple má zatiaľ na súdoch výraznú prevahu a zvíťazil v ďalšom spore. Tentokrát mu súdy priznali patent na techniku „slide to unlock“, teda odomknutie dotykového displeja posunom prsta po ňom. Okrem iOS zariadení je tento spôsob použitý takmer vo všetkých Androidoch s verziu 2.1 až 2.3 (vo vyšších je odomykanie mierne odlišné), preto ak sa Apple rozhodne víťazstvo využiť, následky budú ďalekosiahle.

Bluetooth Smart

Bluetooth sa mení

Iniciatíva Bluetooth SIG sa rozhodla pozmeniť názvy technológie Bluetooth, konkrétne označenie prístrojov s najnovšou verziou 4.0. Označenie nových prístrojov (napríklad iPhonu 4S) Bluetooth Smart Ready bude značiť spätnú kompatibilitu so staršími verziami, prístroje s Bluetooth Smart budú komunikovať len so seberovnými, prípadne so zariadeniami Bluetooth Smart Ready.

ViewSonic ViewPad 7e

Lacný tablet ViewSonic

Vyrábať lacné tablety nie je veľmi výnosné, no i tak sa do týchto vôd odvážil ďalší dravec, dokonca od veľkej značky. ViewSonic ViewPad 7e ponúkne 7“ displej, Android 2.3, 1 GHz procesor a HDMI výstup za príjemných 200 $ (140 €). „Za trest“ sa nedostanete na Android Market.

Amped Wireless

Wi-Fi s dosahom 2,4 km

Spoločnosť Amped Wireless predstavila Wi-Fi opakovač signálu, ktorý dosah vašej siete rozšíri až na 2,4 kilometra. Jeho cena bude 180 $ (asi 130 €).

Windows 8 napreduje

Pre fanúšikov netrpezlivo očakávajúcich Windows 8 Microsoft uvoľnil ďalšie video. Prezentuje v ňom možnosť používať tablety aj vo vertikálnej polohe vrátane možnosti zamknúť otáčanie obrazovky.

Zdroj a foto: 4allmobile.eu, engadget.com, geeky-gadgets.com