Reklama

Tech svet: (297.deň): Asus Eee Pad Transformer Prime prvý so štvorjadrom!

Drahomír Piok

Asus sa už nemôže dočkať oficiálneho predstavenia svojho revolučného tabletu, ktorý bude ako prvý vybavený štvorjadrovým čipom. Angry Birds už ako podobne chytajú na dušičky alebo halloween novú verziu, no zdá sa, že s novým prírastkom. Casio pripravil hodinky, ktoré budú oznamovať notifikácie a Nokia už v stredu ráno predstaví Windows Phone.

Za prečítanie určite stoja aj tieto články:

Dokonalý displej! Raster neuvidíte ani pod lupou

Slúchadlá Audio-Technica na každý deň

TomTom GO LIVE s on-line info o doprave. Na Slovensku zatiaľ nie…

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (33.časť)

Komunikujú s mobilom

Špeciálna rad G-Shock značky Casio prináša veľmi užitočnú funkciu. Pokiaľ neradi zakaždým vyťahujete telefón z vrecka alebo práve nemôžete, dobre poslúžia nové Casio G-Shock GB-6900. Do výbavy dostali najnovší Bluetooth 4.0 LE. Po spárovaní vás hodiny budú informovať o zmeškaných udalostiach na displeji alebo mierne zavibrujú.  Inštalovaná batéria má vydržať až 2 roky používania. Predajná cena začína na približne 170 €.

Casio

Asus Transformer 2 je tu

Predseda spoločnosti ASUS, Jonney Shih, prezentoval v rozhovore s Wall Street Journal nový Asus Eee Pad Transformer Prime. Potvrdil, že ako prvý bude obsahovať nový 4 jadrový čip od NVIDEoficiálne predstavenie príde 9. Novembra 2011. Transformer 2 by mal taktiež podľa neoficiálnych informácii obsahovať aj Android 4, no uvidíme.

Asus Transformer 2

Galaxy Nexus „točí jak pán“

Po nedávnom oficiálnom predstavení novej vlajkovej lode s Androidom 4 vyplávali na scénu jeho zábery s 5 Mpx kamery. Konkrétne jeho FullHD videa. Pôsobivé zábery si nezabudnite pozrieť v 1080p.

Predstaví Nokia konečne Windows Phone?

Už o dva dni sa dočkáme nového začiatku finského velikána. Predstavenia by sa mali dočkať pravdepodobne až tri telefóny s Windows Phone 7. Ako prvá Nokia 800, ktorej obrázky už unikli na internet, po nej by vraj mal nasledovať model s kódovým označením Sabre, ktorý svojim telom priponína Nokiu 603. Dokonca sa hovorí aj o vysúvacom slideri s QWERTY klávesnicou, no to sú len čisté dohady.

NEC TeleScouter

Tento týždeň uvoľnila spoločnosť NEC na trh nový prístroj, ktorý spolupracuje s rozšírenou tzv. agumented reality. Ako displej slúžia okuliare, na ktoré je premietaný obraz. Malý počítač je poháňaný 500 MHz ARM procesorom spolu s 256 MB RAM. Vnútorná kapacita činí 2GB miesta. Okrem Wi-Fi disponuje TeleScouter aj Bluetoothom. Prístroj môže byť využitý pri zle dostupných miestach, zložitých opravách a iných príležitostiach, kde stále potrebujete vidieť obraz pred sebou. Predaj začína na 5 200 USD (cca 3745 €), no systém môže byť prispôsobený podľa špecifických požiadovok klienta. Cena však následne vzrastie na 26 000 USD (cca 18 727 €).

NEC TeleScouter

Nový prírastok v Angry Birds

Najnovší diel s názvom Ham`O`Ween v sérii Angry Birds Seasons prinesie nových 30 levelov, no aj nového vtáka. Zatiaľ nedostal svoje meno, no fanúšikovia ho originálne pomenovali „Angry Bird“. Má schopnosť niekoľko násobne zväčšiť svoj objem.

 

Foto: Casio, NEC, Asus

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.