Reklama

Tech svet (292. deň): Android 4.0 a Galaxy Nexus sú na svete

Dominik Fúsek

Svet moderných technológií sa dnes točil pravdaže najmä okolo nového Androidu, ukrátení však neboli ani fanúšikovia konkurencie či úplne iných oblastí. Okrem mobilov sa v dnešnom tech svete venujeme aj tabletom, slúchadlám či zaujímavým konceptom.

 

Nezabudnite na podrobné články z dnešného rána:

Najlepšia zrkadlovka sveta? Canon EOS-1D X!

Vynikajúci 3D projektor pre náročných

T-Mobile rozdáva money, teda peňáze resp. euráče. Môžete dostať až 200 EUR! Chcete?

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (29. časť)

Benchmark

iPhone 4S má len 800 MHz?

Najnovší iPhone bol podrobený prvým benchmarkom. Na prekvapenie viacerých v jeho vnútri čip Apple A5 netiká na frekvencii 1 GHz, ale „iba“ 800 MHz, samozrejme v záujme úspory energie. Za výsledok testov sa ale Apple nemusí vôbec hanbiť. Prakticky vo všetkých sa 4S-ko umiestnilo na špičke, vyrovnal sa mu iba tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 a mierne lepší bol Apple iPad 2 s dvojjadrovým 1 GHz procesorom. Skrátka a dobre – iOS zariadenia sú optimalizované oveľa lepšie, než konkurenčné Android prístroje.

Štvrtá generácia Androidu je tu!

Očakávané sa stalo skutočnosťou a Google predstavil novú generáciu operačného systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich i nový vlajkový smartfón Galaxy Nexus. Nový Android opäť zjednocuje tablety so smartfónmi a prinesie nové užívateľské prostredie, Galaxy Nexus zasa ponúkne špičkovú výbavu. Na obe novinky sa podrobne pozrieme v samostatnom článku ešte dnes.

Vypnite okolie

S najnovšími slúchadlami od Nokie to bude ľahké – Bluetooth headset Essence totiž potláča až 99,8 % okolitého hluku. Ďalšou zaujímavosťou je Nokiou presadzované rýchle párovanie s mobilom cez NFC technológiu. Dostupnosť žiaľ nie je známa.

Na dovolenku do vesmíru už koncom budúceho roka

V USA bolo úspešne dobudované tzv. vesmírne letisko. Stavba bude slúžiť na komerčné účely a majetných záujemcov bude dopravovať do vesmíru. Zatiaľ (do konca budúceho roka) je projekt vo fáze testovania, na prelome rokov 2012 a 2013 sa začne s ostrou prevádzkou. Prvých 450 boháčov už svoju 125 000-librovú letenku má.

Nielen ochranné puzdro

V poslednom čase si zvykáme rôznym „obyčajným“ výrobkom pridávať označenie „inteligentný“. Nuž a v Japonsku sa objavili inteligentné puzdrá na mobil. Majú integrované senzory, vďaka ktorým preberajú viacero funkcií smartfónu. Vzhľadom na krajinu pôvodu je logická prítomnosť radiačného senzoru, zaujímavo znie aj senzor tepu či vône dychu.

Nástupca Transformera na videu

Prekvapivo úspešný tablet ASUS Eee Pad Transformer sa čoskoro dočká nástupcu. Zatiaľ môžeme potvrdiť iba rovnakú konštrukciu (s oddeliteľnou klávesnicou) a dizajnovú podobnosť s radom Zenbook-ov, vrátane nízkej hrúbky. Očakáva sa tiež použitie päťjadrového procesora Nvidia Kal-El.

Zdroj a foto: engadget.com, geeky-gadgets.com, Google, idnes.cz

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.