Reklama

Tech svet (287. deň): Vianoce v októbri? Žiaden problém.

Drahomír Piok

Vianočné ponuky operátorov sa začali už typicky v októbri. Ako prvý bol operátor O2, ale teraz sa pripojil aj T-Mobile. Panoramatické snímky v 360°sú zväčša zložitou a drahou záležitosťou, no už nie na dlho. Koľko si myslíte, že má iPhone 4S pamäte RAM? Nezabúdajte, že už tento víkend sa začína výstava HIGH END Slovakia, kde môžete vyhrať hodnotný Asus Transformer!

Naše dnešné horúce novinky:

Nokia 603 prináša (takmer) plnú výbavu za fajn cenu

High-endový reproduktor od Harman Kardon

Acer Aspire S3: ultrabook, ktorý vás osloví nielen svojou cenou

Prekvapujúci výkon z malého LED HD projektora ViewSonic

36 kamerová zelená lopta

Skutočne originálny nápad ako vytvoriť 360° panoramatické snímky kdekoľvek a kedykoľvek behom krátkeho momentu. Táto „zelená lopta“ obsahuje 36 kamier, ktoré sa štandardne používajú v telefónoch. Rozlíšenie nie je spresnené, no na amatérske momentky určite postačí. Ovládanie je veľmi jednoduché. Systém spolupracuje s gyroskopom, ktorý zachytí snímku v najvyššom bode, keď kameru vyhodíte nad seba. Panoramic Ball Cam by sa mala čoskoro objaviť v komerčnom predaji.

Hráčske okuliare pre profesionálov

Spoločnosti SteelSeries a Gunnar Optiks uvádzajú na trh špeciálne okuliare, ktoré sú určené predovšetkým aktívnym hráčom. Majú špeciálny odtieň, ktorý vraj posunie farebné spektrum tak, aby ste získali väčší kontrast a videli viac detailov. Navyše zmierňujú únavu a chránia oči. Cena za jeden kus je neuveriteľných 100 €.

Gunnar Optiks

iPhonu 4S dokonale stačí 512 MB RAM

Z prvých testovaných kúskov sa postupne skladajú presné informácie o hardvérových špecifikáciách nového iPhonu 4S. Redakcia ifixit.com rozobrala nový iPhone a z číslovania na procesore A5 zistila, že používa 512 MB RAM. Na dnešné pomery high-endových kúskov skutočne skromné číslo, no pre výborne odladený iOS bohate stačí.

CPU A5

T-Mobile Vianoce

Pod stromček uvádza zákazníkom mobilnej siete prevádzku HSPA+ s teoretickou rýchlosťou 42 Mbps. Prvé takto osadené BTS budú v Bratislave, Nitre, Piešťanoch, Sládkovičove a Zlatých Moravciach. Obmenou prešli aj programy internetu, kde ceny začínajú od 6,99 €.

T-Mobile

HIGH END Slovakia

Už zajtra sa v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave bude konať výstava HIGH END Slovakia, kde môžete nájsť aj náš stánok a pri ňom zdarma obdržíte najnovšie číslo časopisu TECHBOX. Okrem stretnutia s nami organizujeme aj súťaž o šesť hodnotných cien, kde prvá cena je Asus Eee Pad Transformer! Výstava je venovaná najnovším produktov z oblasti video, audio, ale aj rôznych iných. Tešíme sa na vás :).

HIGH END Slovakia

Foto: gizmodo.com, Gunnar Optiks, T-Mobile

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.