Reklama

Tech svet (286. deň): Spravte si nový iPhone doma, iOS 5 je na stiahnutie!

Števo Porubský

Noviniek počas dnešného dňa zas pribudlo ako húb po daždi. Z tých najdôležitejších sme vybrali len niekoľko. Určite sa pozrite na nový iOS 5, ktorý je už voľne k stiahnutiu pre majiteľoch iPhonov a iných iOS zariadení. Novinkou je aj alpha verzia BlueStacks programu, ktorý vo vašom počítači spustí Android aplikácie, no to nie je všetko…

 

Ak sa vám máli noviniek, pozrite sa aj na dnešné top články:

Pokročilý iPhone „budík“

Asus Zenbook: ultratenký tchajwanský krásavec z hliníka

T-Mobile a T-Com onedlho skončia… s názvom

Špičkové All in one PC Dell pre najnáročnejších

Príďte na HIGH END, nájdite TECHBOX a vyhrajte Transformer!

 Motorola Lapdock 100 

Motorola má nový netbook… z mobilu

Motorola predstavila zatiaľ len pre amerických operátorov nový dock, do ktorého je možné pripojiť hneď niekoľko modelov smartfónov rovnomenného výrobcu. Z docku, ktorý pripomína netbook sa stane skutočne netbook. Výkon súčasných smartfónov totiž úplne stačí aj na chod netbooku. Viac o novinke by malo postupne pribudnúť priamo na webe výrobcu.

 Apple iPhone 4S

iOS5 je už na stiahnutie

Včera sme vás informovali o novom iOS 5 v siedmych minútach a chvíľu na to Apple sprístupnil nový operačný systém ako aktualizáciu pôvodného iOS 4 cez známe iTunes. Stačí vám teda len pripojiť vás iPhone k počítaču a môžete si užívať vraj viac ako 200 noviniek.

 Apple iOS 5

Android aplikácie na Windows?

A teraz z iného súdka. Spoločnosť BlueStacks zas uvoľnila svoju alpha (testovaciu) verziu svojej aplikácie pre OS Windows, o ktorej sme čosi vedeli už v apríli tohto roka (Čoskoro si na Windowsoch spustíte aplikácie pre Android). Vďaka nej si môžete na vašom počítači užívať aplikácie určené pre mobilný systém Android, hoci zatiaľ ako alpha verzia obsahuje množstvo obmedzení, no časom sa to dúfame upraví a bude „plnohodnotným Androidom“ na PC.

 BlueStacks

Šťava od Sony

Japonský výrobca pustil informáciu o svojich dvoch nových energetických zásobníkoch. Modely CP-ELSCP-A2LS sú vybavené 2 000 mAh, resp. 4 000 mAh Li-Ion batériami a USB portom na nabíjanie najrôznejších gadgetov, mobilov, prehrávačov atď. Z takej 4 000 mAh batérie nabijete bežný smartfón pohodlne naplno aj dva krát. Menší model ELS vám ani nezaberie veľa miesta.

 Sony CP-A2LS

Prenášame 2x viac dát cez mobil

Podľa spoločnosti Ericsson dosiahol objem prenesených dát cez mobilné siete medziročne až dvojnásobok. Aktívny užívateľ smartfónu tak podľa výrobcu prenesie denne viac ako 1 MB dát, pričom viac dát prenášajú tí z nás, ktorý ho majú väčší (displej). Zaujímavé zistenia.

 

LED a IPS v jednom monitore

V Japonsku ostaneme. Výrobca iiyama predstavila nový typ monitora, ktorý v sebe kombinuje výhody špičkového IPS zobrazovača a LED podsvietenie, ktoré zas šetrí energiu. 23-palcový Full HD model série ProLite spotrebuje len 23 W/h, ponúkne HDMI, VGA, ale i DVI konektory a samozrejme aj VESA systém uchytenia. Cenovka by mala byť okolo 180 €.

  Iiyama ProLite X2377HD

Bill Gates je borec

Na jednom z mojich obľúbených serverov som dnes naďabil aj vtipné a poriadne staré video z 1994 roku s Billom Gatesom, kde ukazuje svoje schopnosti. Ak čakáte superrýchle programovanie operačného systému, či hackovanie FBI budete sklamaní, no určite si ho pozrite. Stojí za tých 20 sekúnd vášho času.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.