Reklama

Tech svet (285. deň): ceny očakávaných noviniek HTC zverejnené

Dominik Fúsek

Dnešný deň sme boli svedkami rozpútania šialenstva známeho ako komerčné Vianoce aj medzi operátormi. Uši nám opäť budú píliť otravné reklamy, snáď sa ale každý zákazník dočká aspoň jednej zaujímavej novinky. Veríme, že zaujímavý pre vás bude aj náš prehľad dnešných noviniek. Pozrieme sa totiž aj do TV, mobilného či GPS segmentu.

 

Ranný nášup noviniek techbox.sk:

V O2 začínajú Vianoce už teraz?

Nové iPody prinášajú nielen nové ceny ale aj biely iPod Touch

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (28. časť)

Nokia Tune Remake

Takto budú vyzváňať Nokie nielen s WP7

Pred časom ohlásená súťaž Nokie, v ktorej kreatívni skladatelia komponovali obmenu známej melódie Nokia Tune, má víťaza. Zvonenie pre milióny mobilov značky Nokia modelového radu 2012 zložil DJ Valerio Alessandro Sizzi a nazval ho Nokia Tune Dubstep Edition. Víťaznú i všetky ostatné skladby si môžete vypočuť tu.

HTC Rhyme

Sensation XE, Rhyme, Titan a Radar

Taiwanský výrobca zverejnil ceny svojich očakávaných modelov, ktoré na trh dorazia v najbližších dňoch. Hudobník HTC Sensation XE bude stáť 559 € (odporúčaná maloobchodná cena), menší Rhyme 449 €. K nemu bude výrobca ponúkať aj rozsiahly rad originálneho príslušenstva. Čo sa týka Windows fónov, Radar dostanete za 379 €, obrovský Titan za obrovských 579 €.

Úsporný LG LED-LCD televízor

Za menej Wattov viac nitov!

Znie to nelogicky, ale technologický pokrok to dokáže. Nové Edge LED-LCD panely LG používajú namiesto štyroch radov diód na okrajoch panela len dva, vďaka čomu dosahujú neuveriteľnú úsporu, ale aj vyššiu svietivosť. Tak napríklad, 47-palcový panel má jas nadpriemerných 400 nitov a pritom spotrebu iba 28 W! Takým pomerom sa nemôžu pochváliť ani len drobné 20“ počítačové monitory.

Tom Tom Top Gear

Jazdite ako v Top Gear

Tom Tom predstavil špeciálnu edíciu GPS navigácie pre fanúšikov zábavnej motoristickej relácie Top Gear. Ide o rad Go Live, pričom hlasové povely nenahral nikto iný ako Jeremy Clarkson. Prítomný je aj špeciálny tichý „Stig mode“.

Sony Bravia

Sony zvoláva 1,6 miliónov televízorov

Po jedenástich nehodách v Japonsku Sony zvoláva do servisu svoje televízory Bravia z roku 2007 a 2008. Môže totiž dochádzať k taveniu komponentov a dymeniu. Podľa neoficiálnych informácií ide o modely KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000 a KDL-40X3500. Pokiaľ jeden z nich vlastníte, odporúčame e-mailom kontaktovať výrobcu.

iOS 5 za sedem minút

Na internete sa objavilo relatívne stručné video demonštrujúce všetky majoritné novinky operačného systému Apple iOS 5. Prehľad môžete získať už za sedem minút.

Zdroj a foto: engadget.com, fony.sk, geeky-gadgets.com, HTC, Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.