Reklama

Tech svet (284. deň): Apple iPhone 4S má milión pred objednávok za 24 hodín!

Števo Porubský

Nedávno predstavený Apple iPhone 4S sa už dostal na web s možnosťou pred objednania. Za 24 hodín dosiahol prvý rekord. Facebook tiež láme rekordy a kúpil ďalší komunitný portál, ale konečne predstavil aj aplikáciu pre iPad. Meridian predstavil výročné repro za 100 tisíc € a Adobe sa pochválilo novou funkciou, na ktorú si ale počkáme.

 

Okrem toho si nezabudnite pozrieť aj dnešné podrobnejšie články o:

3D kino s projektorom od Epsonu za smiešnu cenu?

OVCE.sk – rozprávka, ktorá vás zabaví a poučí

Už zajtra príde iCloud a s ním aj úplne nové možnosti

Novinky Dell sú vystavené na Fazuľovej v Bratislave… ohmatajte si ich

Bezdrôtová klávesnica s touchpadom Logitech ideálna na ovládanie TV

 

iPhone 4S láme rekordy

Novinka z dielne Apple sa ešte nedostala ani do predaja a od začiatku spustenia možnosti pred objednania sa po ňom doslova zaprášilo. V prvej fáze si ho objednalo až milión ľudí, čím predbehol pred objednávku svojho predchodcu, ktorého si za prvých 24 hodín objednalo „len“ okolo 600 000 ľudí. Viac o Apple iPhone nájdete v našom článku z predstavenia (Apple iPhone 4S je toľko očakávaný iPhone 5).

 Apple iPhone 4S

Facebook kúpil Friend.ly

Najznámejší sociálny portál Facebook oznámil kúpu u nás menej známej webovej služby Friend.ly, ktorá slúži hlavne na sumarizáciu najrôznejších otázok a odpovedí. Spojenie s Facebookom by malo vytvoriť ešte enormnejšiu databázu otázok a odpovedí.

 Friend.ly

Facebook už aj na iPade

A zas Apple. Alebo Facebook? Vlastne oboje. Donedávna nebolo veľmi praktické prezeranie Facebook konta na tablete Apple iPad, no Facebook oznámil oficiálne spustenie iPad aplikácie Facebook, ktorá je už v týchto chvíľach dostupná na App Store.

 Facebook iPad App

Repro do obývačky za stotisíc €

Anglický výrobca špičkovej audio techniky Meridian predstavil k 40. výročiu značky predstavil štýlový a hlavne špičkovo vybavený systém 40th Anniversary System zložený z dvojice aktívnych digitálnych reproduktorov DSP8000 a CD prehrávača 808.3 Signature Reference, čo sú top produkty značky vo svojej kategórii, no výrobca ich vyšperkoval zaujímavou farebnou kombináciou a farbou Allen. Cenovka obmedzeného počtu 40 kusov je okolo 100 000 €.

 Meridian DSP8000 Digital Active Loudspeakers

Fotoalbum nového veku

Asi tak nejak by sa dal nazvať produkt spoločnosti SanDisk, ktorý vie uchovávať fotografie a video na SSD disku s názvom Memory Vault vraj až 100 rokov! Novinka sa k počítaču pripája pomocou USB rozhrania a nepotrebuje žiadny iný zdroj energie. Či naozaj vydržia dáta na SSD disku 100 rokov je otázne, otestovať to zatiaľ reálne nedokážeme. 🙂

 SanDisk Memory Vault

Adobe Photoshop bude vedieť ďalší zázrak

Na konferencii Adobe MAX 2011 predstavil Adobe novú funkciu, ktorá je síce ešte len v plienkach, no aj tak ohúrila laickú i odbornú verejnosť. Ale zbytočne veľa slov, pozrite si video.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.